Coach Herrlich koopt tandpasta en mist eerste duel Augsburg
AUGSBURG (ANP) - Heiko Herrlich, de nieuwe coach van FC Augsburg, zit voor straf niet op de bank komende zaterdag bij de hervatting van de Bundesliga. De 48-jarige trainer heeft zich niet gehouden aan de verplichte quarantaine. Hij bekende dat hij het spelershotel heeft verlaten om tandpasta en huidcrême te kopen in een supermarkt.
"Ik heb een fout gemaakt door het hotel te verlaten. Ook al heb ik alle hygiënemaatregelen gevolgd tijdens mijn afwezigheid, ik kan ik dit niet ongedaan maken", valt te lezen op de website van de nummer 14 van de Bundesliga, die zaterdag in een wedstrijd zonder publiek aantreedt tegen VfL Wolfsburg.
Herrlich heeft zelf zijn straf bepaald. "In deze situatie heb ik niet het goede voorbeeld gegeven en vanwege dit wangedrag zal ik vrijdag de training niet leiden en zaterdag tegen Wolfsburg niet de leiding over de ploeg hebben."
De Bundesliga heeft strenge veiligheidsregels ingesteld om in coronatijd weer te gaan voetballen. Een van de maatregelen is minstens zeven dagen voor de start van het seizoen in quarantaine in een trainingskamp. Bovendien worden spelers en staf geregeld getest op het coronavirus.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
38 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
57 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
1 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
2 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
3 uur geleden