Coach Herrlich koopt tandpasta en mist eerste duel Augsburg
AUGSBURG (ANP) - Heiko Herrlich, de nieuwe coach van FC Augsburg, zit voor straf niet op de bank komende zaterdag bij de hervatting van de Bundesliga. De 48-jarige trainer heeft zich niet gehouden aan de verplichte quarantaine. Hij bekende dat hij het spelershotel heeft verlaten om tandpasta en huidcrême te kopen in een supermarkt.
"Ik heb een fout gemaakt door het hotel te verlaten. Ook al heb ik alle hygiënemaatregelen gevolgd tijdens mijn afwezigheid, ik kan ik dit niet ongedaan maken", valt te lezen op de website van de nummer 14 van de Bundesliga, die zaterdag in een wedstrijd zonder publiek aantreedt tegen VfL Wolfsburg.
Herrlich heeft zelf zijn straf bepaald. "In deze situatie heb ik niet het goede voorbeeld gegeven en vanwege dit wangedrag zal ik vrijdag de training niet leiden en zaterdag tegen Wolfsburg niet de leiding over de ploeg hebben."
De Bundesliga heeft strenge veiligheidsregels ingesteld om in coronatijd weer te gaan voetballen. Een van de maatregelen is minstens zeven dagen voor de start van het seizoen in quarantaine in een trainingskamp. Bovendien worden spelers en staf geregeld getest op het coronavirus.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
38 minuten geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
4 uur geleden