Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Hake: FC Utrecht heeft tegen Ajax lef en durf nodig

Coach Hake: FC Utrecht heeft tegen Ajax lef en durf nodig

UTRECHT (ANP) - Trainer René Hake van subtopper FC Utrecht leeft met een lekker gevoel toe naar de zware uitwedstrijd van zondag tegen koploper Ajax om 14.30 uur. "We staan er goed voor en hebben goed kunnen trainen deze week en dat is prettig", laat hij weten. "De jongens staan er wat fitheid betreft goed op. We gaan Ajax met een goed elftal bestrijden."

De Amsterdammers zijn met 19 punten uit zeven duels als enige ploeg nog ongeslagen in de Eredivisie en het doelsaldo ziet er indrukwekkend uit: 30-1. "Je probeert de kwaliteiten en zwaktes van je tegenstander te ontdekken en daar een plan op te bedenken, om uiteindelijk een zo goed mogelijke wedstrijd te spelen. Wij moeten zorgen dat we het aanvalsspel van Ajax goed ontregelen en daar heb je lef, durf en goed spel voor nodig", merkt Hake op.

FC Utrecht is met 14 punten uit zeven duels voortvarend aan de competitie begonnen. Hake beschikt met slechts vijf tegentreffers tot dusver over de op één na beste defensie in de Eredivisie. De uitwedstrijd tegen Ajax vormt een echte test. "We moeten heel scherp, compact en agressief verdedigen", beseft de coach van FC Utrecht.

Hake kent zijn Ajax-collega Erik ten Hag goed. Beiden waren van 2005 tot 2009 werkzaam bij FC Twente. Ten Hag vervulde in die periode de rollen van hoofd jeugdopleiding en assistent-coach van het eerste elftal en Hake had destijds de toenmalige A-junioren van de FC Twente/Heracles Academie onder zijn hoede. Ten Hag is ook oud-coach van FC Utrecht. Tijdens de winterstop van het seizoen 2017-2018 verhuisde hij naar Ajax.

Ajax verloor op 5 december 2020 voor de laatste keer in de Eredivisie: 1-2 tegen FC Twente.

Meer uit Voetbal

KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

4 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

8 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

18 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

18 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

21 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

1 dag geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

1 dag geleden