Coach Hake: FC Utrecht heeft tegen Ajax lef en durf nodig
UTRECHT (ANP) - Trainer René Hake van subtopper FC Utrecht leeft met een lekker gevoel toe naar de zware uitwedstrijd van zondag tegen koploper Ajax om 14.30 uur. "We staan er goed voor en hebben goed kunnen trainen deze week en dat is prettig", laat hij weten. "De jongens staan er wat fitheid betreft goed op. We gaan Ajax met een goed elftal bestrijden."
De Amsterdammers zijn met 19 punten uit zeven duels als enige ploeg nog ongeslagen in de Eredivisie en het doelsaldo ziet er indrukwekkend uit: 30-1. "Je probeert de kwaliteiten en zwaktes van je tegenstander te ontdekken en daar een plan op te bedenken, om uiteindelijk een zo goed mogelijke wedstrijd te spelen. Wij moeten zorgen dat we het aanvalsspel van Ajax goed ontregelen en daar heb je lef, durf en goed spel voor nodig", merkt Hake op.
FC Utrecht is met 14 punten uit zeven duels voortvarend aan de competitie begonnen. Hake beschikt met slechts vijf tegentreffers tot dusver over de op één na beste defensie in de Eredivisie. De uitwedstrijd tegen Ajax vormt een echte test. "We moeten heel scherp, compact en agressief verdedigen", beseft de coach van FC Utrecht.
Hake kent zijn Ajax-collega Erik ten Hag goed. Beiden waren van 2005 tot 2009 werkzaam bij FC Twente. Ten Hag vervulde in die periode de rollen van hoofd jeugdopleiding en assistent-coach van het eerste elftal en Hake had destijds de toenmalige A-junioren van de FC Twente/Heracles Academie onder zijn hoede. Ten Hag is ook oud-coach van FC Utrecht. Tijdens de winterstop van het seizoen 2017-2018 verhuisde hij naar Ajax.
Ajax verloor op 5 december 2020 voor de laatste keer in de Eredivisie: 1-2 tegen FC Twente.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
41 minuten geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
14 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
15 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
15 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
17 uur geleden