Coach Guardiola wil niet opgeven bij zwalkend Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola is niet van plan Manchester City in de steek te laten. De Spanjaard wil de zwalkende club erbovenop helpen, zei hij in aanloop naar de confrontatie met Leicester City zondag in de Premier League. City heeft negen keer verloren in de laatste dertien wedstrijden en slechts één keer gewonnen.
"Ik geef niet op, ik wil er alles aan doen om de situatie om te draaien", aldus Guardiola, die Manchester City in de afgelopen zeven seizoenen zes keer naar de landstitel loodste. "Ik wil de mensen bij deze club niet teleurstellen. Het kost gewoon meer tijd om deze slechte reeks te beëindigen. Het gaat moeizamer dan gedacht", aldus de succescoach, die onlangs nog zijn contract verlengde bij de Engelse club.
Guardiola kan er niet omheen dat de vele blessures in zijn ploeg een rol hebben gespeeld bij de teloorgang. "We waren jarenlang ongelooflijk consistent, maar dat is nu niet het geval en de belangrijkste reden is dat zoveel belangrijke spelers geblesseerd zijn. Maar ik klaag niet, zo ben ik niet opgevoed. Dit is het leven en zo kan het gaan in het voetbal. Ik heb deze week teamspirit gezien in de trainingen, dus ook de ploeg zal blijven proberen weer wedstrijden te gaan winnen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
19 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
29 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
2 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
11 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
12 uur geleden