Coach Guardiola wil niet opgeven bij zwalkend Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola is niet van plan Manchester City in de steek te laten. De Spanjaard wil de zwalkende club erbovenop helpen, zei hij in aanloop naar de confrontatie met Leicester City zondag in de Premier League. City heeft negen keer verloren in de laatste dertien wedstrijden en slechts één keer gewonnen.
"Ik geef niet op, ik wil er alles aan doen om de situatie om te draaien", aldus Guardiola, die Manchester City in de afgelopen zeven seizoenen zes keer naar de landstitel loodste. "Ik wil de mensen bij deze club niet teleurstellen. Het kost gewoon meer tijd om deze slechte reeks te beëindigen. Het gaat moeizamer dan gedacht", aldus de succescoach, die onlangs nog zijn contract verlengde bij de Engelse club.
Guardiola kan er niet omheen dat de vele blessures in zijn ploeg een rol hebben gespeeld bij de teloorgang. "We waren jarenlang ongelooflijk consistent, maar dat is nu niet het geval en de belangrijkste reden is dat zoveel belangrijke spelers geblesseerd zijn. Maar ik klaag niet, zo ben ik niet opgevoed. Dit is het leven en zo kan het gaan in het voetbal. Ik heb deze week teamspirit gezien in de trainingen, dus ook de ploeg zal blijven proberen weer wedstrijden te gaan winnen."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
8 uur geleden