Coach Guardiola wil niet opgeven bij zwalkend Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola is niet van plan Manchester City in de steek te laten. De Spanjaard wil de zwalkende club erbovenop helpen, zei hij in aanloop naar de confrontatie met Leicester City zondag in de Premier League. City heeft negen keer verloren in de laatste dertien wedstrijden en slechts één keer gewonnen.
"Ik geef niet op, ik wil er alles aan doen om de situatie om te draaien", aldus Guardiola, die Manchester City in de afgelopen zeven seizoenen zes keer naar de landstitel loodste. "Ik wil de mensen bij deze club niet teleurstellen. Het kost gewoon meer tijd om deze slechte reeks te beëindigen. Het gaat moeizamer dan gedacht", aldus de succescoach, die onlangs nog zijn contract verlengde bij de Engelse club.
Guardiola kan er niet omheen dat de vele blessures in zijn ploeg een rol hebben gespeeld bij de teloorgang. "We waren jarenlang ongelooflijk consistent, maar dat is nu niet het geval en de belangrijkste reden is dat zoveel belangrijke spelers geblesseerd zijn. Maar ik klaag niet, zo ben ik niet opgevoed. Dit is het leven en zo kan het gaan in het voetbal. Ik heb deze week teamspirit gezien in de trainingen, dus ook de ploeg zal blijven proberen weer wedstrijden te gaan winnen."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
16 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
5 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
17 uur geleden