Coach Guardiola wil niet opgeven bij zwalkend Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola is niet van plan Manchester City in de steek te laten. De Spanjaard wil de zwalkende club erbovenop helpen, zei hij in aanloop naar de confrontatie met Leicester City zondag in de Premier League. City heeft negen keer verloren in de laatste dertien wedstrijden en slechts één keer gewonnen.
"Ik geef niet op, ik wil er alles aan doen om de situatie om te draaien", aldus Guardiola, die Manchester City in de afgelopen zeven seizoenen zes keer naar de landstitel loodste. "Ik wil de mensen bij deze club niet teleurstellen. Het kost gewoon meer tijd om deze slechte reeks te beëindigen. Het gaat moeizamer dan gedacht", aldus de succescoach, die onlangs nog zijn contract verlengde bij de Engelse club.
Guardiola kan er niet omheen dat de vele blessures in zijn ploeg een rol hebben gespeeld bij de teloorgang. "We waren jarenlang ongelooflijk consistent, maar dat is nu niet het geval en de belangrijkste reden is dat zoveel belangrijke spelers geblesseerd zijn. Maar ik klaag niet, zo ben ik niet opgevoed. Dit is het leven en zo kan het gaan in het voetbal. Ik heb deze week teamspirit gezien in de trainingen, dus ook de ploeg zal blijven proberen weer wedstrijden te gaan winnen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
1 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
9 uur geleden