Coach Guardiola trots op record bij Manchester City
LONDEN (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft bij Manchester City een clubrecord op zijn naam gebracht. De Spaanse trainer behaalde bij Chelsea (0-1) zijn 221e zege met 'The Citizens'. Daarmee is hij nu de langdurige recordhouder Les McDowall voorbij. De Brit had City tussen 1950 en 1963 onder zijn hoede en leidde als trainer de ploeg in 592 duels. Guardiola zat in Londen tegen Chelsea voor de 303e keer op de bank bij de ploeg uit Manchester, waar hij in 2016 aan de slag ging.
McDowall won in zijn periode bij City slechts één beker, de FA Cup in 1956. Guardiola is in Manchester al goed voor acht hoofdprijzen. "Ik ben zó trots", zei de Spanjaard na de zege op Chelsea. "Een beetje op mezelf, maar vooral op de club. We hebben op Stamford Bridge gewonnen van de regerend kampioen in de Champions League. Mijn spelers waren geweldig in deze wedstrijd."
Gabriel Jesus maakte in de 53e minuut het beslissende doelpunt in Londen. Eind vorig seizoen stonden de twee clubs tegenover elkaar in de finale van de Champions League, toen won Chelsea met 1-0.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt na een klein jaar afscheid van aanvaller Myron Boadu. Dat meldt de landskampioen op de clubwebsite.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Neymar stelt zich vermoedelijk niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Brazilië. Dat liet de 34-jarige aanvaller blijken nadat hij met Santos in de Copa Sudamericana had gewonnen van Universidad Central Venezuela (4-2).
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zijn leden ieder 40 miljoen dollar (ruim 35 miljoen euro) in het vooruitzicht gesteld als ze akkoord gaan met het plan om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. De nationale bonden moeten wel uiterlijk 19 september hun goedkeuring geven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax huurt aanvaller Tolu Arokodare komend seizoen van Wolverhampton Wanderers. In de huurovereenkomst is voor Ajax een optie tot koop opgenomen, melden de Amsterdammers.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is niet te spreken over de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. Dat laat de voetbalbond weten aan het ANP.
5 uur geleden