Coach Guardiola trots op record bij Manchester City
LONDEN (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft bij Manchester City een clubrecord op zijn naam gebracht. De Spaanse trainer behaalde bij Chelsea (0-1) zijn 221e zege met 'The Citizens'. Daarmee is hij nu de langdurige recordhouder Les McDowall voorbij. De Brit had City tussen 1950 en 1963 onder zijn hoede en leidde als trainer de ploeg in 592 duels. Guardiola zat in Londen tegen Chelsea voor de 303e keer op de bank bij de ploeg uit Manchester, waar hij in 2016 aan de slag ging.
McDowall won in zijn periode bij City slechts één beker, de FA Cup in 1956. Guardiola is in Manchester al goed voor acht hoofdprijzen. "Ik ben zó trots", zei de Spanjaard na de zege op Chelsea. "Een beetje op mezelf, maar vooral op de club. We hebben op Stamford Bridge gewonnen van de regerend kampioen in de Champions League. Mijn spelers waren geweldig in deze wedstrijd."
Gabriel Jesus maakte in de 53e minuut het beslissende doelpunt in Londen. Eind vorig seizoen stonden de twee clubs tegenover elkaar in de finale van de Champions League, toen won Chelsea met 1-0.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
8 uur geleden