Coach Guardiola rekent zich nog niet rijk bij Manchester City
LIVERPOOL (ANP) - Coach Pep Guardiola van koploper Manchester City trachtte na de fraaie zege bij kampioen Liverpool (1-4) de opstekende euforie rond zijn club een beetje de kop in te drukken. "In februari wordt niemand kampioen. We mogen vandaag even genieten en deze overwinning vieren, maar maandag moeten we allemaal weer met beide benen op de grond staan", betoogde de Spaanse toptrainer.
Manchester City won op Anfield voor de eerste keer sinds 2003. "Jammer alleen dat er geen publiek bij was", bekende Guardiola. "Een vol stadion kan hier ontzettend intimiderend zijn. Anfield maakt altijd wel indruk, maar met publiek nog veel meer. Hopelijk winnen we snel weer een keer in Liverpool, en dan wel met bezoekers."
Guardiola heeft met Manchester City in zijn vijfde seizoen de derde landstitel voor het grijpen. De voorsprong op nummer 2 Manchester United bedraagt nu 5 punten, met nog een wedstrijd in te halen. City lijkt niet meer te stoppen, met tien overwinningen op rij in de Premier League en veertien opeenvolgende zeges in alle competities. De doorgewinterde Guardiola wil echter niet te vroeg juichen. "Dit is een geweldige overwinning voor ons, we hebben 3 punten erbij, maar ons werk is nog lang niet gedaan."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
10 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
13 uur geleden