Coach Guardiola lyrisch over middenvelder Foden
MANCHESTER (ANP) - Als Pep Guardiola bondscoach van Engeland zou zijn, zou de huidige trainer van Manchester City het wel weten. "Phil Foden zou voor het komende EK bij mij een vaste keus zijn in de Engelse selectie", zegt de Spaanse topcoach. "Hij beschikt in de buurt van het vijandelijke doel over een speciaal soort instinct, niet alleen met zijn linkervoet, maar ook met zijn rechtervoet. Daarnaast is zijn instelling perfect. Ik heb het gevoel dat hij 24 uur per dag voor voetbal leeft. Hij verdient het om te spelen."
Drievoudig international Foden (20) bezorgde City woensdag met zijn achtste seizoenstreffer de winst in de competitiewedstrijd tegen Brighton & Hove Albion (1-0). "Ik weet niet hoe de Engelse bondscoach Gareth Southgate erover denkt, maar ik denk dat hij de laatste weken aardig onder de indruk is geraakt van Phil, zoals wij allemaal", betoogde Guardiola. "Kijk alleen maar naar zijn gezicht. Hij straalt geluk uit in de trainingen en de wedstrijden. Dat spelplezier zie je terug in zijn prestaties."
Na de zevende zege op rij in alle competities lijkt Manchester City klaar voor een succesvolle tweede seizoenhelft. "Het voelt inderdaad alsof we in topvorm zijn gekomen. De resultaten in de laatste serie wedstrijden geven ons in elk geval veel vertrouwen", beaamde Foden.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.
3 uur geledenLYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
17 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
17 uur geleden