Coach Guardiola lyrisch over middenvelder Foden
MANCHESTER (ANP) - Als Pep Guardiola bondscoach van Engeland zou zijn, zou de huidige trainer van Manchester City het wel weten. "Phil Foden zou voor het komende EK bij mij een vaste keus zijn in de Engelse selectie", zegt de Spaanse topcoach. "Hij beschikt in de buurt van het vijandelijke doel over een speciaal soort instinct, niet alleen met zijn linkervoet, maar ook met zijn rechtervoet. Daarnaast is zijn instelling perfect. Ik heb het gevoel dat hij 24 uur per dag voor voetbal leeft. Hij verdient het om te spelen."
Drievoudig international Foden (20) bezorgde City woensdag met zijn achtste seizoenstreffer de winst in de competitiewedstrijd tegen Brighton & Hove Albion (1-0). "Ik weet niet hoe de Engelse bondscoach Gareth Southgate erover denkt, maar ik denk dat hij de laatste weken aardig onder de indruk is geraakt van Phil, zoals wij allemaal", betoogde Guardiola. "Kijk alleen maar naar zijn gezicht. Hij straalt geluk uit in de trainingen en de wedstrijden. Dat spelplezier zie je terug in zijn prestaties."
Na de zevende zege op rij in alle competities lijkt Manchester City klaar voor een succesvolle tweede seizoenhelft. "Het voelt inderdaad alsof we in topvorm zijn gekomen. De resultaten in de laatste serie wedstrijden geven ons in elk geval veel vertrouwen", beaamde Foden.
Meer uit Voetbal
BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
7 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
11 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
11 uur geleden