Coach Guardiola lyrisch over middenvelder Foden
MANCHESTER (ANP) - Als Pep Guardiola bondscoach van Engeland zou zijn, zou de huidige trainer van Manchester City het wel weten. "Phil Foden zou voor het komende EK bij mij een vaste keus zijn in de Engelse selectie", zegt de Spaanse topcoach. "Hij beschikt in de buurt van het vijandelijke doel over een speciaal soort instinct, niet alleen met zijn linkervoet, maar ook met zijn rechtervoet. Daarnaast is zijn instelling perfect. Ik heb het gevoel dat hij 24 uur per dag voor voetbal leeft. Hij verdient het om te spelen."
Drievoudig international Foden (20) bezorgde City woensdag met zijn achtste seizoenstreffer de winst in de competitiewedstrijd tegen Brighton & Hove Albion (1-0). "Ik weet niet hoe de Engelse bondscoach Gareth Southgate erover denkt, maar ik denk dat hij de laatste weken aardig onder de indruk is geraakt van Phil, zoals wij allemaal", betoogde Guardiola. "Kijk alleen maar naar zijn gezicht. Hij straalt geluk uit in de trainingen en de wedstrijden. Dat spelplezier zie je terug in zijn prestaties."
Na de zevende zege op rij in alle competities lijkt Manchester City klaar voor een succesvolle tweede seizoenhelft. "Het voelt inderdaad alsof we in topvorm zijn gekomen. De resultaten in de laatste serie wedstrijden geven ons in elk geval veel vertrouwen", beaamde Foden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.
50 minuten geledenVELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
15 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
16 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.
18 uur geleden