Coach Guardiola haalt uit naar Klopp in aanloop naar topper
LIVERPOOL (ANP) - Coach Pep Guardiola van koploper Manchester City heeft in de aanloop naar de topper tegen landskampioen Liverpool, zondag op Anfield, flink uitgehaald naar zijn collega Jürgen Klopp. Volgens de Spanjaard heeft de Duitse trainer van Liverpool zichzelf laten kennen met enkele uitlatingen over City. "Dat had ik niet van hem verwacht. Ik dacht dat hij zo'n soort coach niet was", sneerde Guardiola.
Klopp zei eerder op vrijdag dat Manchester City heeft kunnen profiteren van een gedwongen coronapauze van "twee weken" rond de jaarwisseling. "Wij hebben die onderbreking niet gehad. Mede daardoor is het voor ons nu een zware tijd en voor andere teams minder zwaar."
Het duel van City op 28 december met Everton werd uitgesteld vanwege een uitbraak van het coronavirus in de selectie van Guardiola. Daardoor had de club uit Manchester een paar vrije dagen extra, tussen de wedstrijd op tweede kerstdag tegen Newcastle United (2-0) en het duel met Chelsea (3-1) op 3 januari. In die laatste wedstrijd miste Guardiola door het coronavirus nog acht basisspelers.
"Klopp vergist zich", sprak Guardiola op sarcastische toon. "We hadden twee maanden vrij, nee, drie, nee, vier maanden konden we rust nemen. Jürgen zal toch echt beter op zijn kalender moeten kijken. We hebben Covid-19 gehad, we hebben een week niet gevoetbald en daarna met veertien spelers op Stamford Bridge gewonnen. Dat zijn de feiten. Als ik Jürgen zondag zie, zal ik hem hierop aanspreken. Hij moet weten dat hij fout zat."
Liverpool moet in eigen stadion winnen om kansrijk te blijven in de titelrace. De nummer 4 heeft nu een achterstand van 7 punten op City, dat bovendien nog een wedstrijd moet inhalen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
5 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
7 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).
10 uur geleden