Coach Guardiola haalt uit naar Klopp in aanloop naar topper
LIVERPOOL (ANP) - Coach Pep Guardiola van koploper Manchester City heeft in de aanloop naar de topper tegen landskampioen Liverpool, zondag op Anfield, flink uitgehaald naar zijn collega Jürgen Klopp. Volgens de Spanjaard heeft de Duitse trainer van Liverpool zichzelf laten kennen met enkele uitlatingen over City. "Dat had ik niet van hem verwacht. Ik dacht dat hij zo'n soort coach niet was", sneerde Guardiola.
Klopp zei eerder op vrijdag dat Manchester City heeft kunnen profiteren van een gedwongen coronapauze van "twee weken" rond de jaarwisseling. "Wij hebben die onderbreking niet gehad. Mede daardoor is het voor ons nu een zware tijd en voor andere teams minder zwaar."
Het duel van City op 28 december met Everton werd uitgesteld vanwege een uitbraak van het coronavirus in de selectie van Guardiola. Daardoor had de club uit Manchester een paar vrije dagen extra, tussen de wedstrijd op tweede kerstdag tegen Newcastle United (2-0) en het duel met Chelsea (3-1) op 3 januari. In die laatste wedstrijd miste Guardiola door het coronavirus nog acht basisspelers.
"Klopp vergist zich", sprak Guardiola op sarcastische toon. "We hadden twee maanden vrij, nee, drie, nee, vier maanden konden we rust nemen. Jürgen zal toch echt beter op zijn kalender moeten kijken. We hebben Covid-19 gehad, we hebben een week niet gevoetbald en daarna met veertien spelers op Stamford Bridge gewonnen. Dat zijn de feiten. Als ik Jürgen zondag zie, zal ik hem hierop aanspreken. Hij moet weten dat hij fout zat."
Liverpool moet in eigen stadion winnen om kansrijk te blijven in de titelrace. De nummer 4 heeft nu een achterstand van 7 punten op City, dat bovendien nog een wedstrijd moet inhalen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
1 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
5 uur geleden