Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Guardiola haalt met Manchester City eindelijk laatste vier

Coach Guardiola haalt met Manchester City eindelijk laatste vier

DORTMUND (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft met Manchester City voor de eerste keer de laatste vier bereikt in de Champions League. De Engelse club won ook in Duitsland van Borussia Dortmund. De return eindigde in 1-2, na 2-1 vorige week in Manchester. Daardoor kan Guardiola, bezig aan zijn vijfde seizoen bij City, nog altijd vier hoofdprijzen winnen. Zijn ploeg is bijna landskampioen en maakt ook nog kans op de FA Cup en League Cup.

Erling Haaland, dit seizoen bij Borussia goed voor tien treffers in de Champions League, werd door City goed uit de wedstrijd gehouden. Het was Jude Bellingham die na een kwartier de score opende voor de thuisploeg. De Engelse tiener, die in zijn vaderland voor Birmingham City uitkwam, kreeg de bal met een gelukje voor zijn voeten en haalde fraai uit: 1-0.

Bellingham deed daarna als middenvelder bij Borussia ook belangrijk werk in verdedigend opzicht. Na ruim een half uur blokkeerde hij in de doelmond een schot van Riyad Mahrez. Ook de sterke aanvoerder Kevin De Bruyne was dicht bij de gelijkmaker. Zijn schot eindigde op de lat. City drong wel aan in de eerste helft, maar miste raffinement en slagvaardigheid in het Duitse strafschopgebied.

De tweede helft gaf aanvankelijk hetzelfde spelbeeld te zien. Door een rare actie van Emre Can kwam City goedkoop aan de gelijkmaker. Hij kopte de bal tegen zijn uitgestoken arm waarna Mahrez de onvermijdelijke strafschop wist te benutten: 1-1. Phil Foden besliste het tweeluik een kwartier voor tijd met een vlammend schot in de korte hoek: 1-2. Hij maakte vorige week in Manchester ook al de winnende treffer voor City, dat in de halve finales speelt tegen Paris Saint-Germain.

Meer uit Voetbal

Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

1 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

1 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

14 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

14 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

15 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

15 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

16 uur geleden