Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Guardiola haalt met Manchester City eindelijk laatste vier

Coach Guardiola haalt met Manchester City eindelijk laatste vier

DORTMUND (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft met Manchester City voor de eerste keer de laatste vier bereikt in de Champions League. De Engelse club won ook in Duitsland van Borussia Dortmund. De return eindigde in 1-2, na 2-1 vorige week in Manchester. Daardoor kan Guardiola, bezig aan zijn vijfde seizoen bij City, nog altijd vier hoofdprijzen winnen. Zijn ploeg is bijna landskampioen en maakt ook nog kans op de FA Cup en League Cup.

Erling Haaland, dit seizoen bij Borussia goed voor tien treffers in de Champions League, werd door City goed uit de wedstrijd gehouden. Het was Jude Bellingham die na een kwartier de score opende voor de thuisploeg. De Engelse tiener, die in zijn vaderland voor Birmingham City uitkwam, kreeg de bal met een gelukje voor zijn voeten en haalde fraai uit: 1-0.

Bellingham deed daarna als middenvelder bij Borussia ook belangrijk werk in verdedigend opzicht. Na ruim een half uur blokkeerde hij in de doelmond een schot van Riyad Mahrez. Ook de sterke aanvoerder Kevin De Bruyne was dicht bij de gelijkmaker. Zijn schot eindigde op de lat. City drong wel aan in de eerste helft, maar miste raffinement en slagvaardigheid in het Duitse strafschopgebied.

De tweede helft gaf aanvankelijk hetzelfde spelbeeld te zien. Door een rare actie van Emre Can kwam City goedkoop aan de gelijkmaker. Hij kopte de bal tegen zijn uitgestoken arm waarna Mahrez de onvermijdelijke strafschop wist te benutten: 1-1. Phil Foden besliste het tweeluik een kwartier voor tijd met een vlammend schot in de korte hoek: 1-2. Hij maakte vorige week in Manchester ook al de winnende treffer voor City, dat in de halve finales speelt tegen Paris Saint-Germain.

Meer uit Voetbal

Verliezend trainer Fàbregas: Feyenoord was gewoon veel beter

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Cesc Fàbregas zocht niet naar excuses na de nederlaag van Como tegen Feyenoord in de Champions League (3-2). "Feyenoord was gewoon veel beter", zei hij in de perskamer van De Kuip.

4 minuten geleden
Venezia al vierde club in Serie A die van trainer wisselt

VENETIË (ANP) - Venezia is de vierde club in de Serie A die dit seizoen van trainer is gewisseld. Davide Nicola volgt bij hekkensluiter Giovanni Stroppa op. Venezia verloor de eerste zes competitiewedstrijden en kreeg al zestien doelpunten tegen.

13 minuten geleden
Hadj Moussa helpt Feyenoord na rust aan zege op Como

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Champions League binnen. De koploper van de Eredivisie beloonde zich tijdens een vermakelijk optreden met een zege op Como (3-2).

50 minuten geleden
Liverpool boekt ruime zege bij LASK, Frimpong scoort

LINZ (ANP) - Liverpool heeft ook de tweede wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. Het elftal van trainer Andoni Iraola was in Oostenrijk veel te sterk voor LASK: 3-6.

1 uur geleden
Real Madrid tegen FC Barcelona zonder geschorste Vinícius Júnior

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid kan volgende week zondag in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona niet beschikken over Vinícius Júnior. De Braziliaanse aanvaller is door de Spaanse voetbalbond voor vier wedstrijden geschorst.

1 uur geleden
Van der Eijk scheidsrechter bij Juventus in Europa League

NYON (ANP) - Scheidsrechter Sander van der Eijk is door de UEFA aangesteld voor de wedstrijd tussen Celta de Vigo en Juventus in de Europa League van donderdag. De Nederlander wordt in Spanje bijgestaan door assistent-scheidsrechters Rens Bluemink en Stefan de Groot. Allard Lindhout is vierde official. Het VAR-duo bestaat uit de Engelsman Michael Salisbury en de Nederlandse Richard Martens.

4 uur geleden
Schreuder hoopt dat NEC-publiek achter Tadić en zijn ploeg staat

NIJMEGEN (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat de supporters van NEC achter Dušan Tadić en zijn ploeg gaan staan. Dat zei de trainer van de club uit Nijmegen een dag voor het duel in de Europa League met Levski Sofia in reactie op vragen tijdens de persconferentie over uitspraken van de Servische voetballer. Tadić had in een interview met NU.nl gezegd dat de standaard bij Ajax anders lag dan bij NEC.

6 uur geleden