Coach Guardiola haalt met Manchester City eindelijk laatste vier
DORTMUND (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft met Manchester City voor de eerste keer de laatste vier bereikt in de Champions League. De Engelse club won ook in Duitsland van Borussia Dortmund. De return eindigde in 1-2, na 2-1 vorige week in Manchester. Daardoor kan Guardiola, bezig aan zijn vijfde seizoen bij City, nog altijd vier hoofdprijzen winnen. Zijn ploeg is bijna landskampioen en maakt ook nog kans op de FA Cup en League Cup.
Erling Haaland, dit seizoen bij Borussia goed voor tien treffers in de Champions League, werd door City goed uit de wedstrijd gehouden. Het was Jude Bellingham die na een kwartier de score opende voor de thuisploeg. De Engelse tiener, die in zijn vaderland voor Birmingham City uitkwam, kreeg de bal met een gelukje voor zijn voeten en haalde fraai uit: 1-0.
Bellingham deed daarna als middenvelder bij Borussia ook belangrijk werk in verdedigend opzicht. Na ruim een half uur blokkeerde hij in de doelmond een schot van Riyad Mahrez. Ook de sterke aanvoerder Kevin De Bruyne was dicht bij de gelijkmaker. Zijn schot eindigde op de lat. City drong wel aan in de eerste helft, maar miste raffinement en slagvaardigheid in het Duitse strafschopgebied.
De tweede helft gaf aanvankelijk hetzelfde spelbeeld te zien. Door een rare actie van Emre Can kwam City goedkoop aan de gelijkmaker. Hij kopte de bal tegen zijn uitgestoken arm waarna Mahrez de onvermijdelijke strafschop wist te benutten: 1-1. Phil Foden besliste het tweeluik een kwartier voor tijd met een vlammend schot in de korte hoek: 1-2. Hij maakte vorige week in Manchester ook al de winnende treffer voor City, dat in de halve finales speelt tegen Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
3 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
3 uur geledenLUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
4 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.
4 uur geledenMARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.
7 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.
8 uur geleden