Coach Gasperini prijst 'buitengewone spelers' Atalanta
DUBLIN (ANP) - Atalanta-coach Gian Piero Gasperini vond zijn spelers buitengewoon goed. Zo zei hij na de 3-0-zege op Bayer Leverkusen in de finale van de Europa League. "Ik denk dat we geschiedenis hebben geschreven en ook door de manier waarop we gewonnen hebben."
Gasperini bracht de sterke reeks van zijn ploeg in de Europa League in herinnering. "We hebben gewonnen van Sporting, dat kampioen is geworden en versloegen Liverpool, toen dat eerste stond in de Premier League. En nu de Duitse kampioen. Ongelofelijk! De jongens waren buitengewoon. Een memorabele prestatie."
De coach wist dat zijn spelers gevaarlijk moesten zijn. "We spelen vaker met drie aanvallers. Het is een finale en het enige wat telt, is winnen. We wisten dat als we zo speelden, we er voordeel uit konden halen."
Leverkusen-coach Xabi Alonso zag een ongeslagen reeks van 51 wedstrijden ten einde komen. "We moeten accepteren dat Atalanta beter was en de overwinning verdiende vandaag. We hadden het moeilijk na Atalanta's eerste doelpunt en konden geen oplossing vinden. Het was heel lastig voor ons om goede kansen te creëren. Het was niet onze dag."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Justin Kluivert is opnieuw van waarde geweest voor Bournemouth. De 27-jarige Nederlandse aanvaller opende in de uitwedstrijd in de Europa League tegen Real Sociedad in de elfde minuut de score. Bournemouth won het duel met 2-1.
30 minuten geledenTURIJN (ANP) - NEC heeft weinig plezier beleefd aan de start van het hoofdtoernooi van de Europa League. De Nijmegenaren gingen in Turijn kansloos onderuit tegen Juventus: 5-0. Bij rust was de stand al 3-0 voor de nummer 6 uit de Italiaanse voetbalcompetitie van vorig seizoen. NEC eindigde zelf als derde in de Eredivisie.
56 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City staat in de vierde ronde van de League Cup. De titelhouder was veel te sterk voor Norwich City, dat in Engeland op het tweede niveau speelt. Het werd 5-0.
1 uur geledenFAYETTEVILLE (ANP/AFP) - PSV'ers Sergiño Dest en Ricardo Pepi zijn door voetbalbondscoach Mauricio Pochettino opgenomen in de Amerikaanse selectie voor de komende vier oefenwedstrijden tegen Peru, Chili, Mexico en Canada. Ten opzichte van het voorbije wereldkampioenschap, waar de Amerikanen in eigen land in de achtste finales door België werden uitgeschakeld, zijn nog dertien spelers over.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan wereldvoetbalbond FIFA met het verzoek om alle documenten rondom het veelbesproken en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond het WK vrij te geven. Dat meldt de BBC. Ook wil de FA een schriftelijke verklaring voor de ingetrokken schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun tijdens het afgelopen WK.
6 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbondscoach Mohamed Ouahbi zegt dat Sofyan Amrabat bedankt heeft voor het Marokkaanse elftal omdat hij vindt dat hij te weinig speeltijd krijgt. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij zijn selectie bekendmaakte voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Ajacied Abdellah Ouazane is voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Marokko. De 17-jarige geboren Amsterdammer hoort bij de selectie voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana van de komende weken.
10 uur geleden