Coach Gasperini prijst 'buitengewone spelers' Atalanta
DUBLIN (ANP) - Atalanta-coach Gian Piero Gasperini vond zijn spelers buitengewoon goed. Zo zei hij na de 3-0-zege op Bayer Leverkusen in de finale van de Europa League. "Ik denk dat we geschiedenis hebben geschreven en ook door de manier waarop we gewonnen hebben."
Gasperini bracht de sterke reeks van zijn ploeg in de Europa League in herinnering. "We hebben gewonnen van Sporting, dat kampioen is geworden en versloegen Liverpool, toen dat eerste stond in de Premier League. En nu de Duitse kampioen. Ongelofelijk! De jongens waren buitengewoon. Een memorabele prestatie."
De coach wist dat zijn spelers gevaarlijk moesten zijn. "We spelen vaker met drie aanvallers. Het is een finale en het enige wat telt, is winnen. We wisten dat als we zo speelden, we er voordeel uit konden halen."
Leverkusen-coach Xabi Alonso zag een ongeslagen reeks van 51 wedstrijden ten einde komen. "We moeten accepteren dat Atalanta beter was en de overwinning verdiende vandaag. We hadden het moeilijk na Atalanta's eerste doelpunt en konden geen oplossing vinden. Het was heel lastig voor ons om goede kansen te creëren. Het was niet onze dag."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft verdediger Jakov Medić aangetrokken. De 27-jarige Kroaat wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Norwich City. Er is een koopoptie opgenomen in het contract.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van buitenspeler Sami Ouaissa afgerond. De 21-jarige Nederlander met Marokkaanse roots komt over van NEC en tekent een contract voor vijf seizoenen bij de landskampioen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft middenvelder Arno Verschueren naar het Belgische SK Beveren laten gaan. De 29-jarige Belg speelde sinds januari 2025 in Enschede.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van aanvaller Luka Ivanušec. De Rotterdamse club heeft "in goed overleg" het contract van de 27-jarige Kroaat ontbonden. Hij had nog een verbintenis in De Kuip tot medio 2028.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieblessure opgelopen. De 132-voudig international van Oranje mist daardoor de opening van de Engelse voetbalcompetitie, meldt haar club Manchester City.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft eindelijk een opvolger voor de eind juni naar Chicago Fire vertrokken spits Robert Lewandowski. De Spaanse landskampioen neemt Gabriel Jesus over van Arsenal. De 29-jarige Braziliaan ondertekent een contract voor drie seizoenen bij FC Barcelona, dat ook lange tijd bezig was om de Argentijn Julián Álvarez van Atlético Madrid over te nemen. Die club wilde echter niet meewerken aan een overgang.
5 uur geledenNAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan een maand lang niet beschikken over Scott McTominay. De 29-jarige Schotse middenvelder heeft een klein hartprobleem, waarvoor een operatie nodig is.
6 uur geleden