Coach Fraser baalt van slechte competitiestart met FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Trainer Henk Fraser is teleurgesteld over de slechte competitiestart van zijn nieuw club FC Utrecht. "Maar dat heeft niets met deze wedstrijd te maken", zei hij na een thuisnederlaag tegen Ajax (0-2). "Want we zijn als ploeg nu best bij elkaar gebleven. Er was wel een verschil in kwaliteit."
"We kregen niet eens zo veel minder mogelijkheden dan Ajax", zei Fraser. "Maar Ajax is veel preciezer en die maken van die mogelijkheden grote kansen. Wij waren dat niet en dan krijg je geen schot op goal."
FC Utrecht heeft na vier competitiewedstrijden pas 2 punten. De ambitieuze club verloor van FC Emmen (3-2) en speelde gelijk tegen SC Cambuur (0-0) en RKC Waalwijk (2-2). "Die drie wedstrijden waren dramatisch, dit duel tegen Ajax niet", zei Fraser. "Ik heb me helaas nog niet kunnen onderscheiden met FC Utrecht. Maar ik zie deze wedstrijd tegen Ajax wel als een nieuwe start. We hebben gevochten en ook wel gedisciplineerd gespeeld. Maar tegen dit Ajax was dat niet voldoende."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP/DPA) - De voormalig bondscoach van Roemenië, Mircea Lucescu, heeft een dag na zijn aftreden in het ziekenhuis een hartaanval gehad. Volgens Roemeense media gebeurde dat vlak voor zijn geplande ontslag uit het ziekenhuis. Zijn toestand is momenteel stabiel en hij is bij bewustzijn, meldt het ziekenhuis in Boekarest.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft de nederlagen tegen NEC (2-3) en Telstar verwerkt op een skivakantie in Italië. Dat vertelde hij vrijdag op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven.
41 minuten geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse roept de KNVB op om duidelijkheid te geven in de langlopende zaak over de proflicentie van de club uit Arnhem. De vereniging kondigt voor de komende tijd "publieksvriendelijke acties" aan om de KNVB daartoe te bewegen, staat in een verklaring op de website. Wat die acties inhouden, is onduidelijk.
55 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
21 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
22 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
22 uur geleden