Coach Fraser baalt van slechte competitiestart met FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Trainer Henk Fraser is teleurgesteld over de slechte competitiestart van zijn nieuw club FC Utrecht. "Maar dat heeft niets met deze wedstrijd te maken", zei hij na een thuisnederlaag tegen Ajax (0-2). "Want we zijn als ploeg nu best bij elkaar gebleven. Er was wel een verschil in kwaliteit."
"We kregen niet eens zo veel minder mogelijkheden dan Ajax", zei Fraser. "Maar Ajax is veel preciezer en die maken van die mogelijkheden grote kansen. Wij waren dat niet en dan krijg je geen schot op goal."
FC Utrecht heeft na vier competitiewedstrijden pas 2 punten. De ambitieuze club verloor van FC Emmen (3-2) en speelde gelijk tegen SC Cambuur (0-0) en RKC Waalwijk (2-2). "Die drie wedstrijden waren dramatisch, dit duel tegen Ajax niet", zei Fraser. "Ik heb me helaas nog niet kunnen onderscheiden met FC Utrecht. Maar ik zie deze wedstrijd tegen Ajax wel als een nieuwe start. We hebben gevochten en ook wel gedisciplineerd gespeeld. Maar tegen dit Ajax was dat niet voldoende."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
5 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
6 uur geleden