Coach Flick ziet 'perfect' FC Barcelona met 7-1 winnen
BARCELONA (ANP/AFP) - Coach Hansi Flick sprak van een perfecte wedstrijd van FC Barcelona, na de ruime 7-1-overwinning op Valencia. "De spelers lieten zien dat ze frisse benen hebben. Ik ben blij met hun gretigheid. Iedereen speelde onberispelijk en met de juiste inzet", zei de Duitser tijdens een persconferentie.
Frenkie de Jong opende de score van Barcelona in de derde minuut. Daarna volgden nog doelpunten van Ferran Torres, Raphinha, Robert Lewandowski en Fermín López (twee keer). De zevende treffer was een eigen doelpunt. "Ik heb veel van de spelers gezien die nog niet zoveel hadden gespeeld. Het is goed dat ik uit zoveel kwaliteitsspelers kan kiezen", zei Flick.
Barcelona scoorde dit seizoen al 101 keer in de 32 wedstrijden die het speelde in alle competities. De Catalaanse club wist die mijlpaal in de jaren vijftig van de vorige eeuw een keer eerder zo vroeg te bereiken. "Dat betekent nog niets. Wat telt, zijn trofeeën", aldus Flick. Barcelona staat in La Liga derde, achter Real Madrid en Atlético Madrid.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
9 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
13 uur geleden