Coach Flick ziet 'perfect' FC Barcelona met 7-1 winnen
BARCELONA (ANP/AFP) - Coach Hansi Flick sprak van een perfecte wedstrijd van FC Barcelona, na de ruime 7-1-overwinning op Valencia. "De spelers lieten zien dat ze frisse benen hebben. Ik ben blij met hun gretigheid. Iedereen speelde onberispelijk en met de juiste inzet", zei de Duitser tijdens een persconferentie.
Frenkie de Jong opende de score van Barcelona in de derde minuut. Daarna volgden nog doelpunten van Ferran Torres, Raphinha, Robert Lewandowski en Fermín López (twee keer). De zevende treffer was een eigen doelpunt. "Ik heb veel van de spelers gezien die nog niet zoveel hadden gespeeld. Het is goed dat ik uit zoveel kwaliteitsspelers kan kiezen", zei Flick.
Barcelona scoorde dit seizoen al 101 keer in de 32 wedstrijden die het speelde in alle competities. De Catalaanse club wist die mijlpaal in de jaren vijftig van de vorige eeuw een keer eerder zo vroeg te bereiken. "Dat betekent nog niets. Wat telt, zijn trofeeën", aldus Flick. Barcelona staat in La Liga derde, achter Real Madrid en Atlético Madrid.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
9 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
13 uur geleden