Coach Flick ziet 'perfect' FC Barcelona met 7-1 winnen
BARCELONA (ANP/AFP) - Coach Hansi Flick sprak van een perfecte wedstrijd van FC Barcelona, na de ruime 7-1-overwinning op Valencia. "De spelers lieten zien dat ze frisse benen hebben. Ik ben blij met hun gretigheid. Iedereen speelde onberispelijk en met de juiste inzet", zei de Duitser tijdens een persconferentie.
Frenkie de Jong opende de score van Barcelona in de derde minuut. Daarna volgden nog doelpunten van Ferran Torres, Raphinha, Robert Lewandowski en Fermín López (twee keer). De zevende treffer was een eigen doelpunt. "Ik heb veel van de spelers gezien die nog niet zoveel hadden gespeeld. Het is goed dat ik uit zoveel kwaliteitsspelers kan kiezen", zei Flick.
Barcelona scoorde dit seizoen al 101 keer in de 32 wedstrijden die het speelde in alle competities. De Catalaanse club wist die mijlpaal in de jaren vijftig van de vorige eeuw een keer eerder zo vroeg te bereiken. "Dat betekent nog niets. Wat telt, zijn trofeeën", aldus Flick. Barcelona staat in La Liga derde, achter Real Madrid en Atlético Madrid.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
6 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
8 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
14 uur geleden