Coach Flick: prestaties Bayern sensationeel
BERLIJN (ANP) - Bayern München-trainer Hansi Flick was na de 4-2-zege in de Duitse bekerfinale trots op zijn spelers, maar niet alleen voor deze wedstrijd. "Wat het team in de afgelopen weken heeft gepresteerd is sensationeel. De instelling van de spelers was echt fantastisch."
Flick zag zijn team per wedstrijd steeds sterker worden. "Als je van overwinning naar overwinning snelt, is het mooi om te zien hoe de ploeg vertrouwen in zijn kunnen heeft. Dan hoef je dat als trainer slechts te ondersteunen. Hoe de ploeg op dit moment presteert is echt buitengewoon."
De trainer had ook lof voor de verliezende ploeg van coach Peter Bosz. "Leverkusen heeft een heel sterke ploeg met heel veel snelheid. Dat hebben ze ook benut."
Na de gelukte titelrace en de beker, de dertiende dubbel voor Bayern en tweede op rij, wacht nog de Champions League voor de club uit München. Daarvoor heeft de ploeg nu enkele weken rust. "Natuurlijk zie ik dat eerder positief dan niet. Je zag nu al dat sommige spelers moe worden. De spelers kunnen nu even rust nemen, dan gaan we ons weer voorbereiden." Bayern won de eerste wedstrijd in de achtste finales bij Chelsea met 3-0.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.
53 minuten geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.
11 uur geleden