
Coach Flick meldt primeur over Lewandowski: hij vroeg om wissel
MÜNCHEN (ANP) - Vijf wedstrijden in de Bundesliga, tien doelpunten. Ook dit seizoen lijkt er op de Poolse aanvaller Robert Lewandowski bij Bayern München geen maat te staan. Mogelijk gaat de 32-jarige topscorer dan toch eindelijk het aloude competitierecord van Gerd Müller breken. De vroegere 'Bomber van Bayern' eindigde 48 jaar geleden in de Bundesliga op veertig doelpunten.
In het thuisduel zaterdag met Eintracht Frankfurt (5-0) scoorde Lewandowski drie keer op rij. Eerst met links, daarna met het hoofd en toen ook nog met rechts. "Hij heeft zoveel kwaliteiten, hij is amper te verdedigen", sprak ploeggenoot Jérôme Boateng, zelf actief in de defensie, over de vijfvoudige topscorer van de Bundesliga. "Hij is echt de beste spits ter wereld."
Coach Hansi Flick van Bayern kreeg na afloop de vraag of de immer producerende Lewandowski hem nog wel eens verrast. "Nou ja, toevallig gaf hij in deze wedstrijd aan dat hij wel in aanmerking voor een wissel wilde komen. Dat was voor mij de eerste keer dat hij daarom vroeg. Dat was dus iets nieuws met hem."
Topprestatie
Lewandowski verliet na zijn fraaie hattrick op eigen verzoek in de 68e minuut het veld. Hij zag daarmee vrijwillig af van nog wat extra doelpunten tegen het kwetsbare Eintracht. "Een half uurtje korter spelen, is best waardevol als je om de drie dagen in actie moeten komen", legde hij later uit. "Ik wil toch in elke wedstrijd een topprestatie kunnen leveren."
Bayern München speelt dinsdag alweer in Rusland tegen Lokomotiv Moskou voor de Champions League.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.
9 uur geledenZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."
9 uur geledenZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).
10 uur geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje is op karakter doorgedrongen tot de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger speelde ruim zeventig minuten met tien man tegen Portugal na een rode kaart voor Ruben van Bommel. Een treffer van de ingevallen Ernest Poku in de slotfase volstond voor een zege (1-0).
10 uur geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje staat in de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg versloeg de leeftijdsgenoten van Portugal in de kwartfinale door een treffer van de ingevallen Ernest Poku (1-0). De talenten van bondscoach Michael Reiziger speelden ruim zeventig minuten met een man minder.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters neemt Shanice van de Sanden, Merel van Dongen, Jill Baijings en Regina van Eijk niet mee naar het EK in Zwitserland. Veerle Buurman, Chasity Grant, Daniëlle de Jong en Ilse van der Zanden staan voor hun eerste grote toernooi met Oranje.
13 uur geleden