Coach Emery vindt seizoen Aston Villa tot nog toe 'briljant'
MANCHESTER (ANP/RTR) - Coach Unai Emery van Aston Villa kijkt terug op een "briljante" eerste seizoenshelft. "We staan op 39 punten, dat is geweldig", zei de Spanjaard na de 3-2-nederlaag tegen Manchester United op Old Trafford. "Dit teleurstellende resultaat willen we snel achter ons laten."
Aston Villa kwam tegen de ploeg van coach Erik ten Hag met 2-0 voor, maar gaf die voorsprong weg en miste door de nederlaag de kans om naast Liverpool aan kop van de Premier League te komen. Aan een ongeslagen reeks van tien wedstrijden kwam een einde. De club uit Birmingham staat nu derde.
"De eerste zestig minuten speelden we erg goed en hadden we de wedstrijd in handen, maar Manchester is een goed team met goede spelers", zei Emery. "We hebben het in de eerste seizoenshelft briljant gedaan en de spelers waren ook teleurgesteld, maar we kunnen ons zaterdag tegen Burnley alweer herpakken. In deze vorm kunnen we optimistisch zijn, al denk ik niet dat we een titelkandidaat zijn. We zijn dit seizoen constanter dan veel andere teams, maar ik denk niet dat we tot het einde kunnen wedijveren met de echte topteams."
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Het Oranjefeest in Monterrey in aanloop naar de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap heeft minder bekijks getrokken dan vier dagen eerder in Kansas City, toen Nederland de groepsfase afsloot tegen Tunesië. Er verzamelden zich zo'n 16.000 mensen in Parque Fundidora, meldt een woordvoerder van de KNVB, die de cijfers kreeg van de lokale autoriteiten.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - AZ verhuurt Lequincio Zeefuik komend seizoen aan Fortuna Sittard. Dat heeft de club uit Alkmaar maandag bekendgemaakt. Hij staat nog tot medio 2029 onder contract bij AZ.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brazilië heeft ten koste van Japan de achtste finales van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. De wedstrijd leek lang op een verlenging af te gaan, maar Brazilië wist in de blessuretijd de beslissende 2-1 te maken. Japan, groepsgenoot van het Nederlands elftal, kwam in de eerste helft op voorsprong via Kaishū Sano. De gelijkmaker na rust was van Casemiro. De winnende treffer in de slotfase was van invaller Gabriel Martinelli.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Miroslav Koubek is opgestapt als bondscoach van Tsjechië. Hij verklaarde op de website van de bond dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor "de mislukking op het WK".
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Italiaan Enzo Maresca een opvolger gevonden voor succescoach Pep Guardiola. De club uit de Engelse Premier League maakte de aanstelling van Maresca officieel bekend via zijn website. Hij heeft een contract getekend voor drie jaar, tot de zomer van 2029.
9 uur geledenMONZA (ANP) - De naar de Serie A gepromoveerde club Monza heeft de Kroaat Ivan Jurić aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Italiaan Paolo Bianco, die ondanks de promotie naar de hoogste voetbaldivisie in Italië geen contractverlenging kreeg. Jurić heeft getekend tot 2028, meldt de club.
10 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.
11 uur geleden