Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Doudesis ziet 'juiste reactie' waterpolosters na slap begin

Coach Doudesis ziet 'juiste reactie' waterpolosters na slap begin

PARIJS (ANP) - Bondscoach Evangelos Doudesis oordeelde hard over de waterpolosters na een lamlendig begin tegen China op de Olympische Spelen in Parijs. "Er zat geen overtuiging in. We waren niet stabiel, gaven de kansen veel te makkelijk weg", zei de trainer na afloop van de wedstrijd in het Centre Aquatique, die Nederland uiteindelijk won met 15-11 na een achterstand van 8-5.

Er waren na de tweede periode harde woorden nodig om Oranje, de wereldkampioen van 2023, in de juiste 'mindset' te brengen. "Het kan een keer gebeuren dat de ploeg een mindere dag heeft, maar dan moet je in staat zijn aan te passen en dat hebben we gedaan. Met wisselingen in de verdediging en iets meer risico in het spel kwam de goede reactie. We hebben die laatste twee periodes fantastisch gespeeld", vond Doudesis.

Oranje is met twee overwinningen en 6 punten vrijwel zeker van de kwartfinales. Vier van de vijf ploegen in de poule gaan door naar de laatste acht. "In theorie zijn we door, denk ik. Ik ben niet zo goed in wiskunde", aldus de bondscoach, die met Oranje aast op een medaille.

De Nederlandse waterpolosters veroverden een jaar geleden onder leiding van Doudesis in het Japanse Fukuoka voor de tweede keer in de geschiedenis de wereldtitel. Het was de eerste mondiale hoofdprijs sinds het olympisch goud in 2008 in Beijing.

Meer uit Sport

Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

57 minuten geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

1 uur geleden
WK-leider Antonelli kampt met virusinfectie voor GP van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.

2 uur geleden
Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

6 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

8 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

11 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

17 uur geleden