
Coach Denemarken rekent op Eriksen en Delaney tegen Duitsland
DORTMUND (ANP/DPA) - Bondscoach Kasper Hjulmand van Denemarken heeft goede hoop dat Christian Eriksen en Thomas Delaney zaterdag beschikbaar zijn voor het EK-duel in de achtste finales met gastland Duitsland. De middenvelders waren een dag voor de wedstrijd in Dortmund niet fit en misten de training.
"Christian Eriksen had vanochtend wat maagklachten, net als Thomas Delaney, dus hebben we besloten dat ze niet zouden trainen", legde Hjulmand uit op een persconferentie. "Hopelijk zijn ze klaar voor morgen, dat verwachten we ook."
Hjulmand keek met gemengde gevoelens vooruit naar het treffen met het gastland. "Aan het begin van het toernooi beschouwde ik Duitsland als een van de favorieten en het is jammer dat ze tegen ons spelen. Zij hebben kwaliteit en talent en hebben zich laten zien in de groepsfase. Maar wij hebben ook kwaliteit en talent en ze zullen heel erg goed moeten zijn om ons te verslaan", aldus de bondscoach.
Het nog ongeslagen Duitsland ging na twee zeges en een gelijkspel door als groepswinnaar. Denemarken eindigde als tweede in de poule, achter Engeland, na drie gelijke spelen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP/AFP) - Alle wedstrijden in de Italiaanse Serie A van zaterdag zijn afgelast, waaronder die van koploper Internazionale tegen AS Roma. Op die dag vindt de begrafenis plaats van paus Franciscus, die maandagochtend overleed op 88-jarige leeftijd.
12 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Dick Schreuder volgt de na dit seizoen vertrekkende Rogier Meijer op als trainer van NEC. De 53-jarige Barnevelder tekent een contract voor drie seizoenen bij de club uit de Eredivisie.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC kan in de resterende vijf wedstrijden in de Eredivisie geen beroep doen op Bram Nuytinck. De 34-jarige verdediger viel op 11 april tegen RKC Waalwijk al vroeg uit met een knieblessure en is geruime tijd uitgeschakeld.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Voetbalclub Vitesse heeft opnieuw een puntenstraf gekregen. De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB besloot dit keer 9 punten in mindering te brengen voor het niet voldoen aan de informatieplicht.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Spelers en staf van eredivisieclub Go Ahead Eagles, de winnaar van de KNVB-beker, worden woensdagavond gehuldigd. Dat meldt de gemeente Deventer. De spelers maken in een open bus een rit langs de IJssel. De bus vertrekt vanaf het evenemententerrein aan de Roland Holstlaan en eindigt op het Havenkwartier. "Het publiek kan langs de route staan en het feest met de spelers meevieren", stelt de gemeente.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV gaat langer door met Mauro Júnior. De 25-jarige Braziliaan heeft zijn aflopende contract bij de Eindhovenaren verlengd tot de zomer van 2029.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-coach Carlo Ancelotti denkt dat Kylian Mbappé voldoende hersteld is om zaterdag te kunnen spelen in de bekerfinale tegen FC Barcelona. De Franse aanvaller werd vorige week met een enkelblessure gewisseld tijdens de wedstrijd in de Champions League tegen Arsenal. Hij mist na de competitiewedstrijd tegen Athletic ook het competitieduel met Getafe van woensdag.
7 uur geleden