Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Conte weg bij landskampioen Internazionale

Coach Conte weg bij landskampioen Internazionale

MILAAN (ANP) - Coach Antonio Conte is opgestapt bij landskampioen Internazionale. Volgens de eerste mediaberichten in Italië is hij het niet eens met het beleid van de clubleiding. De directie van Inter wil flink gaan bezuinigen wegens de grote financiële problemen die vooral door de coronapandemie zijn ontstaan. Als gevolg daarvan zou er weinig geld beschikbaar zijn voor investeringen in de spelersgroep.

De immer veeleisende Conte had naar verluidt geen trek in een seizoen zonder grote versterkingen en besloot daarom te vertrekken, ook omdat de clubleiding wellicht zelfs nog een paar topspelers wil gaan verkopen. Hij wordt nu genoemd als mogelijke opvolger van trainer Ronald Koeman bij Barcelona. De oud-bondscoach wacht bij de Spaanse grootmacht nog altijd op duidelijkheid over zijn toekomst. Ook Real Madrid zou interesse hebben in Conte, als vervanger van Zinedine Zidane.

Het contract van Conte in Milaan liep nog door tot medio 2022. Hij leidde de ploeg van verdediger Stefan de Vrij in het afgelopen seizoen naar de eerste landstitel in elf jaar. Als mogelijke opvolgers bij Inter worden Massimiliano Allegri (ex-Juventus) en Simone Inzaghi (Lazio) genoemd.

"We kunnen bevestigen dat we een akkoord hebben bereikt met Antonio Conte voor de beëindiging van zijn contract met wederzijds goedvinden", liet Inter weten. "We willen Antonio bedanken voor het buitengewone werk wat hij voor de club heeft gedaan. Hij zal voor altijd deel blijven uitmaken van onze geschiedenis."

Conte (51) werd twee jaar geleden aangesteld bij Inter, als opvolger van Luciano Spalletti. Hij zat destijds een jaar zonder club na zijn ontslag bij Chelsea. Hij leidde de Engelse club in 2017 naar de landstitel, maar moest na een tegenvallend seizoen met alleen winst van de FA Cup vertrekken. Conte veroverde eerder met Juventus drie landstitels (2012, 2013 en 2014). Van 2014 tot en met het EK 2016 was Conte bondscoach van zijn land.

Meer uit Voetbal

Operationeel directeur FIFA uit kritiek op voorzitter Infantino

ZÜRICH (ANP) - Kevin Lamour, de operationeel directeur van wereldvoetbalbond FIFA, heeft zich vrijdag kritisch uitgelaten over voorzitter Gianni Infantino en het omstreden investeringsplan rond het WK. In een brief aan persbureau AP heeft Lamour laten weten dat medewerkers van de FIFA wat hem betreft zijn "misleid" door een gebrek aan transparantie bij Infantino.

34 minuten geleden
Trump heeft niet met FIFA-baas Infantino gesproken over WK-deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag tegen verslaggevers op Camp David gezegd dat hij niet met FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft gesproken over het aanbieden van aandelen in de wereldvoetbalbond aan externe investeerders. Dat stelt persbureau Reuters.

43 minuten geleden
Dopingzondaar Mudryk mag weer voor Chelsea voetballen

LONDEN (ANP) - Chelsea-speler Mykhaylo Mudryk mag weer voetballen. De Engelse voetbalbond (FA) heeft in overleg met het Wereldantidopingagentschap (WADA) de tuchtzaak rondom een ​​mogelijke dopingovertreding van de Oekraïner afgehandeld. Dit maakte de bond vrijdag bekend.

1 uur geleden
Mauro Júnior blijft bij PSV en wil winnaarsmentaliteit kweken

ZEIST (ANP) - PSV-captain Mauro Júnior blijft bij PSV. Hij wil komend seizoen de winnaarsmentaliteit bij PSV verbeelden. "Ik ken het woord winnaarsmentaliteit zeker", zei de Braziliaan in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ zondag in Eindhoven. "Ik probeer altijd hard te werken. Binnen en buiten de lijnen. We moeten dat als team ook doen."

3 uur geleden
FIFA onderzoekt gevolgen uitbreiding WK naar 64 landen

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA onderzoekt de gevolgen van een uitbreiding van het WK voetbal van 48 naar 64 landen voor het eindtoernooi van 2030. Dat blijkt uit een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

3 uur geleden
Spanjaard Denia eerste buitenlandse bondscoach van Tsjechië

PRAAG (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tsjechië heeft met Santi Denia de eerste buitenlandse bondscoach van het land aangesteld. De 52-jarige Spanjaard is de opvolger van Miroslav Koubek, die na het teleurstellende WK opstapte. Tsjechië behaalde slechts 1 punt in de groepsfase.

4 uur geleden
Britse premier Burnham noemt Infantino 'verkeerde man' voor FIFA

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft Gianni Infantino "een verkeerde man" genoemd om de FIFA te leiden. Dat heeft Burnham volgens het Franse persbureau gezegd tegen verschillende media tijdens een bezoek aan Sheffield. Burnham noemde het voorstel van de FIFA om een deel van de rechten van het WK voetbal te verkopen "een schandalig voorstel".

5 uur geleden