Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Conte weg bij landskampioen Internazionale

Coach Conte weg bij landskampioen Internazionale

MILAAN (ANP) - Coach Antonio Conte is opgestapt bij landskampioen Internazionale. Volgens de eerste mediaberichten in Italië is hij het niet eens met het beleid van de clubleiding. De directie van Inter wil flink gaan bezuinigen wegens de grote financiële problemen die vooral door de coronapandemie zijn ontstaan. Als gevolg daarvan zou er weinig geld beschikbaar zijn voor investeringen in de spelersgroep.

De immer veeleisende Conte had naar verluidt geen trek in een seizoen zonder grote versterkingen en besloot daarom te vertrekken, ook omdat de clubleiding wellicht zelfs nog een paar topspelers wil gaan verkopen. Hij wordt nu genoemd als mogelijke opvolger van trainer Ronald Koeman bij Barcelona. De oud-bondscoach wacht bij de Spaanse grootmacht nog altijd op duidelijkheid over zijn toekomst. Ook Real Madrid zou interesse hebben in Conte, als vervanger van Zinedine Zidane.

Het contract van Conte in Milaan liep nog door tot medio 2022. Hij leidde de ploeg van verdediger Stefan de Vrij in het afgelopen seizoen naar de eerste landstitel in elf jaar. Als mogelijke opvolgers bij Inter worden Massimiliano Allegri (ex-Juventus) en Simone Inzaghi (Lazio) genoemd.

"We kunnen bevestigen dat we een akkoord hebben bereikt met Antonio Conte voor de beëindiging van zijn contract met wederzijds goedvinden", liet Inter weten. "We willen Antonio bedanken voor het buitengewone werk wat hij voor de club heeft gedaan. Hij zal voor altijd deel blijven uitmaken van onze geschiedenis."

Conte (51) werd twee jaar geleden aangesteld bij Inter, als opvolger van Luciano Spalletti. Hij zat destijds een jaar zonder club na zijn ontslag bij Chelsea. Hij leidde de Engelse club in 2017 naar de landstitel, maar moest na een tegenvallend seizoen met alleen winst van de FA Cup vertrekken. Conte veroverde eerder met Juventus drie landstitels (2012, 2013 en 2014). Van 2014 tot en met het EK 2016 was Conte bondscoach van zijn land.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

9 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

10 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

11 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

13 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

1 dag geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 dag geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden