Coach Conte weg bij landskampioen Internazionale
MILAAN (ANP) - Coach Antonio Conte is opgestapt bij landskampioen Internazionale. Volgens de eerste mediaberichten in Italië is hij het niet eens met het beleid van de clubleiding. De directie van Inter wil flink gaan bezuinigen wegens de grote financiële problemen die vooral door de coronapandemie zijn ontstaan. Als gevolg daarvan zou er weinig geld beschikbaar zijn voor investeringen in de spelersgroep.
De immer veeleisende Conte had naar verluidt geen trek in een seizoen zonder grote versterkingen en besloot daarom te vertrekken, ook omdat de clubleiding wellicht zelfs nog een paar topspelers wil gaan verkopen. Hij wordt nu genoemd als mogelijke opvolger van trainer Ronald Koeman bij Barcelona. De oud-bondscoach wacht bij de Spaanse grootmacht nog altijd op duidelijkheid over zijn toekomst. Ook Real Madrid zou interesse hebben in Conte, als vervanger van Zinedine Zidane.
Het contract van Conte in Milaan liep nog door tot medio 2022. Hij leidde de ploeg van verdediger Stefan de Vrij in het afgelopen seizoen naar de eerste landstitel in elf jaar. Als mogelijke opvolgers bij Inter worden Massimiliano Allegri (ex-Juventus) en Simone Inzaghi (Lazio) genoemd.
"We kunnen bevestigen dat we een akkoord hebben bereikt met Antonio Conte voor de beëindiging van zijn contract met wederzijds goedvinden", liet Inter weten. "We willen Antonio bedanken voor het buitengewone werk wat hij voor de club heeft gedaan. Hij zal voor altijd deel blijven uitmaken van onze geschiedenis."
Conte (51) werd twee jaar geleden aangesteld bij Inter, als opvolger van Luciano Spalletti. Hij zat destijds een jaar zonder club na zijn ontslag bij Chelsea. Hij leidde de Engelse club in 2017 naar de landstitel, maar moest na een tegenvallend seizoen met alleen winst van de FA Cup vertrekken. Conte veroverde eerder met Juventus drie landstitels (2012, 2013 en 2014). Van 2014 tot en met het EK 2016 was Conte bondscoach van zijn land.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben FC Twente zondagmiddag verslagen in de topper in de Vrouwen Eredivisie. Op sportcomplex De Toekomst werd het 2-0 voor de thuisploeg. Door de overwinning heeft Ajax nu 21 punten, 1 punt minder dan FC Twente, dat nog altijd koploper is. Een belangrijke rol was weggelegd voor invaller Mirte van Koppen, die beide doelpunten maakte.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zondag voor de derde keer dit seizoen een competitieduel gewonnen. De ploeg van de interim-coaches Dennis van der Ree en Maikel van der Werff versloeg ADO Den Haag in Zwolle met 1-0. PEC Zwolle heeft 11 punten uit elf duels. ADO staat op de zeventiende plaats met 6 punten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Ismael Saibari is voorlopig niet inzetbaar voor zijn club Bayern München na een succesvolle operatie aan zijn rechterenkel. Dat heeft de nummer 1 van Duitsland zondag bekendgemaakt.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De netten die SC Cambuur in het eigen Kooi Stadion heeft opgehangen om problemen met vuurwerk te voorkomen, hebben zaterdagavond gewerkt. Dat zei een woordvoerder van de club zondag tegen het ANP. In het stadion waren netten opgehangen rond het uitvak, zodat vuurwerk niet op het veld of in andere vakken terecht zou kunnen komen.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste daders in beeld die zaterdagavond vuurwerk hebben afgestoken tijdens het uitduel in de Eredivisie met SC Cambuur. Dat laat de club uit Deventer zondag op de eigen site weten in een schriftelijke verklaring.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De resterende minuten van de gestaakte wedstrijd tussen SC Cambuur en Go Ahead Eagles worden niet meer uitgespeeld, meldt de KNVB op zijn website. Het competitiebestuur betaald voetbal heeft besloten de wedstrijd niet meer in te plannen en de stand op het moment dat de wedstrijd werd gestaakt als eindstand te beschouwen. Het betekent dat de club uit Leeuwarden het duel met 4-0 heeft gewonnen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles was zaterdag boos op de supporters van zijn club die tijdens het duel met SC Cambuur in Leeuwarden vuurwerk afstaken vanuit het uitvak. "Ik baal als een stekker. Dat een paar raddraaiers het weer verzieken voor de rest. Wanneer houdt dit eens op?", zei hij in een eerste reactie bij ESPN.
16 uur geleden