Coach Cocu wint opnieuw met Derby County
PRESTON (ANP) - Trainer Phillip Cocu heeft met Derby County ook de derde wedstrijd na de coronastop gewonnen. Het uitduel met Preston North End eindigde in 0-1. Het doelpunt kwam op naam van oud-international Wayne Rooney, die na ruim een kwartier raak schoot uit een vrije trap.
Beide ploegen hadden bij het begin van het duel evenveel punten in de Championship, het tweede profniveau in Engeland. Doelman Kelle Roos bleef op de bank bij Derby, evenals Florian Jozefzoon.
Dankzij de goede herstart is Derby gestegen naar de zevende plek, met nog maar 1 punt minder dan nummer 6 Cardiff City. De zesde plaats geeft aan het einde van de competitie nog recht op het spelen van promotiewedstrijden. Er zijn nog zes speelronden te gaan in de Championship.
De club van Cocu beleefde een emotioneel begin van de week. Verdediger Andre Wisdom werd bij familiebezoek in Liverpool neergestoken. Volgens de clubleiding was hij het slachtoffer van een gewapende overval. Wisdom werd in het ziekenhuis opgenomen. Hij had zaterdag in de gewonnen thuiswedstrijd tegen Reading (2-1) nog een basisplaats bij Derby County.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
7 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
10 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
11 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
16 uur geleden