Coach Buijs wordt vrolijk van ontwikkeling FC Groningen
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Danny Buijs van FC Groningen wordt naar eigen zeggen vrolijk van de ontwikkeling van zijn ploeg. De noorderlingen behaalden zaterdag bij Sparta in Rotterdam de vierde opeenvolgende competitiezege (2-3) en zijn mede daardoor uitgegroeid tot een stevige subtopper in de Eredivisie.
"Als je ziet wie er in deze wedstrijd nog ontbraken, dan mogen we denk ik heel tevreden zijn dat we dit met elkaar weten te bereiken", liet Buijs voldaan weten bij FOX Sports. Hij doelde onder meer op de geblesseerd geraakte Azor Matusiwa en Patrick Joosten. "Azor is onze aanvoerder en één van onze beste spelers. Zijn specifieke kwaliteiten hadden we tegen Sparta zeker goed kunnen gebruiken. Des te groter is het compliment aan het team, dat ze dat hebben kunnen compenseren."
Buijs sprak na de zwaar bevochten zege op het Kasteel van een "intense" wedstrijd. "Sparta heeft een heel stugge en fysieke ploeg, met heel veel kracht in de duels. Dan weet je dat je tot het eindsignaal vol gas moet geven. We hebben op momenten goed gevoetbald en een paar mooie goals gemaakt. In de slotfase konden we stand houden tegen de fysieke kracht van Sparta. Dat vind ik knap van ons."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
5 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
6 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
17 uur geleden