Coach Buijs donderdag niet op bank bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Trainer Danny Buijs van FC Groningen mag komende donderdag niet op de bank zitten bij het bekerduel met FC Utrecht. De coach is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in het uitduel van afgelopen zaterdag tegen ADO Den Haag. FC Groningen en Buijs hebben het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal geaccepteerd. Assistent-trainer Adrie Poldervaart neemt donderdag de plek in van Buijs.
Buijs werd in de tweede helft met een rode kaart weggestuurd vanwege aanmerkingen op de leiding. Hij was in de rust ook al tekeer gegaan tegen arbiter Joey Kooij, nadat Deyovaisio Zeefuik kort voor rust met rood van het veld was gestuurd. De aanklager betaald voetbal besloot die kaart maandag echter te seponeren, wat betekent dat Zeefuik niet wordt geschorst.
Kooij werd door de videoarbiter geattendeerd op een mogelijke overtreding van Zeefuik. De scheidsrechter concludeerde na het terugkijken van de tv-beelden dat Zeefuik met z'n elleboog een slaande beweging had gemaakt in een luchtduel met de Haagse aanvoerder Aaron Meijers. Kooij trok daarop rood, tot woede van Zeefuik en ook van trainer Danny Buijs die in de rust tekeer ging tegen de arbiter. Buijs werd in de tweede helft ook met rood weggestuurd, vanwege aanmerkingen op de leiding.
De aanklager vindt het niet "niet wettig en overtuigend" bewezen dat Zeefuik een opzettelijke overtreding maakte. De rechtsback kan daarom gewoon spelen in de thuiswedstrijden tegen FC Utrecht (beker, donderdag) en FC Emmen (competitie, zondag).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Gijs Smal staan zondag nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ. Beide spelers keerden terug van een blessure en beginnen om 16.45 uur in De Kuip op de bank.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg begint om 16.45 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De spits krijgt de voorkeur boven Wout Weghorst, die vorige week het duel met PSV miste omdat hij ziek was.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
17 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
20 uur geleden