Coach Buijs donderdag niet op bank bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Trainer Danny Buijs van FC Groningen mag komende donderdag niet op de bank zitten bij het bekerduel met FC Utrecht. De coach is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in het uitduel van afgelopen zaterdag tegen ADO Den Haag. FC Groningen en Buijs hebben het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal geaccepteerd. Assistent-trainer Adrie Poldervaart neemt donderdag de plek in van Buijs.
Buijs werd in de tweede helft met een rode kaart weggestuurd vanwege aanmerkingen op de leiding. Hij was in de rust ook al tekeer gegaan tegen arbiter Joey Kooij, nadat Deyovaisio Zeefuik kort voor rust met rood van het veld was gestuurd. De aanklager betaald voetbal besloot die kaart maandag echter te seponeren, wat betekent dat Zeefuik niet wordt geschorst.
Kooij werd door de videoarbiter geattendeerd op een mogelijke overtreding van Zeefuik. De scheidsrechter concludeerde na het terugkijken van de tv-beelden dat Zeefuik met z'n elleboog een slaande beweging had gemaakt in een luchtduel met de Haagse aanvoerder Aaron Meijers. Kooij trok daarop rood, tot woede van Zeefuik en ook van trainer Danny Buijs die in de rust tekeer ging tegen de arbiter. Buijs werd in de tweede helft ook met rood weggestuurd, vanwege aanmerkingen op de leiding.
De aanklager vindt het niet "niet wettig en overtuigend" bewezen dat Zeefuik een opzettelijke overtreding maakte. De rechtsback kan daarom gewoon spelen in de thuiswedstrijden tegen FC Utrecht (beker, donderdag) en FC Emmen (competitie, zondag).
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
12 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
15 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
15 uur geleden