Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Buijs donderdag niet op bank bij FC Groningen

Coach Buijs donderdag niet op bank bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Trainer Danny Buijs van FC Groningen mag komende donderdag niet op de bank zitten bij het bekerduel met FC Utrecht. De coach is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in het uitduel van afgelopen zaterdag tegen ADO Den Haag. FC Groningen en Buijs hebben het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal geaccepteerd. Assistent-trainer Adrie Poldervaart neemt donderdag de plek in van Buijs.

Buijs werd in de tweede helft met een rode kaart weggestuurd vanwege aanmerkingen op de leiding. Hij was in de rust ook al tekeer gegaan tegen arbiter Joey Kooij, nadat Deyovaisio Zeefuik kort voor rust met rood van het veld was gestuurd. De aanklager betaald voetbal besloot die kaart maandag echter te seponeren, wat betekent dat Zeefuik niet wordt geschorst.

Kooij werd door de videoarbiter geattendeerd op een mogelijke overtreding van Zeefuik. De scheidsrechter concludeerde na het terugkijken van de tv-beelden dat Zeefuik met z'n elleboog een slaande beweging had gemaakt in een luchtduel met de Haagse aanvoerder Aaron Meijers. Kooij trok daarop rood, tot woede van Zeefuik en ook van trainer Danny Buijs die in de rust tekeer ging tegen de arbiter. Buijs werd in de tweede helft ook met rood weggestuurd, vanwege aanmerkingen op de leiding.

De aanklager vindt het niet "niet wettig en overtuigend" bewezen dat Zeefuik een opzettelijke overtreding maakte. De rechtsback kan daarom gewoon spelen in de thuiswedstrijden tegen FC Utrecht (beker, donderdag) en FC Emmen (competitie, zondag).

Meer uit Voetbal

Toeschouwers bij FC Utrecht - NEC kunnen geen kraanwater drinken

UTRECHT (ANP) - Toeschouwers bij de wedstrijd tussen FC Utrecht en NEC kunnen zondag geen kraanwater drinken in Stadion Galgenwaard. De maatregel is genomen vanwege een kookadvies in de regio Utrecht door een besmetting in het drinkwaternet. Dit meldt FC Utrecht op de eigen website.

45 minuten geleden
Ajax blijft ondermaats presteren onder trainer Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ondermaats presteren onder trainer John Heitinga. De club verspeelde ook in het thuisduel met sc Heerenveen punten (1-1). Het optreden van de ploeg uit de hoofdstad voorspelt weinig goeds voor de komende duels met Galatasaray en FC Utrecht voor de interlandperiode.

54 minuten geleden
Ajax komt niet verder dan gelijkspel tegen Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vier dagen voor de Champions League-ontmoeting met Galatasaray twee punten verspeeld in de Eredivisie tegen sc Heerenveen. In de Johan Cruijff ArenA kwam de ploeg van trainer John Heitinga niet verder dan een gelijkspel: 1-1.

1 uur geleden
RB Leipzig blijft in het spoor van Bayern met zege op Stuttgart

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig is in het spoor gebleven van koploper Bayern München. De nummer 2 van de Bundesliga won in het eigen stadion met 3-1 van VfB Stuttgart.

1 uur geleden
Ajax - Heerenveen stilgelegd na veel vuurwerk voor overleden fan

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en sc Heerenveen is stilgelegd en na een kwartier weer hervat. Scheidsrechter Jannick van der Laan stuurde de ploegen na ongeveer een half uur van het veld omdat fanatieke fans van de thuisploeg veel vuurwerk afstaken.

2 uur geleden
Lewandowski en Olmo terug in wedstrijdselectie Barcelona

BARCELONA (ANP) - Barcelona-trainer Hansi Flick heeft Robert Lewandowski en Dani Olmo terug in zijn selectie voor het competitieduel van zondag met Elche. De Poolse aanvaller en de Spaanse vleugelspeler keren terug na blessures, die beiden onder meer de Clásico kostten. De topper tegen Real Madrid ging afgelopen zondag in de Spaanse hoofdstad met 2-1 verloren.

5 uur geleden
Genoa ontslaat trainer Vieira

GENUA (ANP/AFP) - De Italiaanse voetbalclub Genoa heeft trainer Patrick Vieira ontslagen. Dat meldt de club uit Genua zaterdag in een korte verklaring op de website. Genoa staat laatste in de Serie A met slechts 3 punten uit negen duels. Voormalig Frans international Vieira (49) was sinds november 2024 in dienst van de club.

8 uur geleden