Coach Bosz tevreden tevreden met efficiënt Bayer Leverkusen
VÖLKLINGEN (ANP) - Leverkusen-coach Peter Bosz was dik tevreden met de manier waarop zijn ploeg de Duitse bekerfinale had bereikt. Leverkusen liet het verrassend tot de halve finale doorgedrongen 1. FC Saarbrücken met 3-0 kansloos en neemt het op 4 juli in het Olympisch Stadion in Berlijn op tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Eintracht Frankfurt.
"Je krijgt in je voetbalcarrière niet veel kansen om finales te spelen. Als je zo dichtbij bent, moet je het serieus aanpakken. Dat hebben we gedaan", zei Bosz. De trainer zei geen twijfel te hebben gehad, maar zeker respect voor de ploeg van het vierde niveau dat eerder Bundesliga-clubs 1. FC Köln en Fortuna Düsseldorf had uitgeschakeld. "We hebben het vanaf het begin goed aangepakt. Als je twee keer scoort in het eerst half uur, dan is de wedstrijd beslist."
De coach keek alvast vooruit, al volgen er voor Leverkusen eerst nog vier heel belangrijke wedstrijden in de Bundelsliga waarin de ploeg strijdt om een ticket voor de Champions League. "Je speelt een finale om die te winnen. Dat wordt de volgende opdracht", zei Bosz tegen Sky.
"Het ging meteen bij de aftrap mis. We wilden brutaal zijn, maar we begonnen te twijfelen", zei trainer Lukas Kwasniok van Saarbrücken. "Dat bleef zo tot aan de rust. We waren er, maar we waren niet scherp. Het had hier allemaal samen moeten komen", treurde hij. "We hebben vanavond een etentje met de ploeg en dat was het dan voorlopig."
Doelman Daniel Batz, nog de held van de avond in de strafschoppenserie tegen Fortuna Düsseldorf in de kwartfinale, was ontroostbaar. "We zijn ongelooflijk teleurgesteld", zei hij. "We hebben alles gegeven, maar we hadden te veel respect. We weten dat we iets groots hebben neergezet, maar dat komt de komende dagen. We vieren de promotie naar de derde Bundesliga een beetje en dan is het tijd voor onze welverdiende vakantie."
Meer uit Voetbal
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
2 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
4 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
4 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Denzel Dumfries begint zondag tegen Servië aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. De 30-jarige vleugelverdediger van Real Madrid passeert daarmee Patrick Kluivert, Dennis Bergkamp, Mark van Bommel en Stefan de Vrij, die allemaal op 79 interlands bleven steken.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Virgil van Dijk ontvangt zondag na de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een gouden schaal van Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. De 35-jarige aanvoerder begint om 20.45 uur aan zijn honderdste interland.
6 uur geleden