Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Bosz tevreden tevreden met efficiënt Bayer Leverkusen

Coach Bosz tevreden tevreden met efficiënt Bayer Leverkusen

VÖLKLINGEN (ANP) - Leverkusen-coach Peter Bosz was dik tevreden met de manier waarop zijn ploeg de Duitse bekerfinale had bereikt. Leverkusen liet het verrassend tot de halve finale doorgedrongen 1. FC Saarbrücken met 3-0 kansloos en neemt het op 4 juli in het Olympisch Stadion in Berlijn op tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Eintracht Frankfurt.

"Je krijgt in je voetbalcarrière niet veel kansen om finales te spelen. Als je zo dichtbij bent, moet je het serieus aanpakken. Dat hebben we gedaan", zei Bosz. De trainer zei geen twijfel te hebben gehad, maar zeker respect voor de ploeg van het vierde niveau dat eerder Bundesliga-clubs 1. FC Köln en Fortuna Düsseldorf had uitgeschakeld. "We hebben het vanaf het begin goed aangepakt. Als je twee keer scoort in het eerst half uur, dan is de wedstrijd beslist."

De coach keek alvast vooruit, al volgen er voor Leverkusen eerst nog vier heel belangrijke wedstrijden in de Bundelsliga waarin de ploeg strijdt om een ticket voor de Champions League. "Je speelt een finale om die te winnen. Dat wordt de volgende opdracht", zei Bosz tegen Sky.

"Het ging meteen bij de aftrap mis. We wilden brutaal zijn, maar we begonnen te twijfelen", zei trainer Lukas Kwasniok van Saarbrücken. "Dat bleef zo tot aan de rust. We waren er, maar we waren niet scherp. Het had hier allemaal samen moeten komen", treurde hij. "We hebben vanavond een etentje met de ploeg en dat was het dan voorlopig."

Doelman Daniel Batz, nog de held van de avond in de strafschoppenserie tegen Fortuna Düsseldorf in de kwartfinale, was ontroostbaar. "We zijn ongelooflijk teleurgesteld", zei hij. "We hebben alles gegeven, maar we hadden te veel respect. We weten dat we iets groots hebben neergezet, maar dat komt de komende dagen. We vieren de promotie naar de derde Bundesliga een beetje en dan is het tijd voor onze welverdiende vakantie."

Meer uit Voetbal

Bayern verslaat Dortmund en wint Duitse Supercup

DORTMUND (ANP) - Bayern München heeft de eerste prijs van het seizoen alweer binnen. De club uit Beieren versloeg Borussia Dortmund in de strijd om de Duitse Supercup (2-1).

3 uur geleden
Trainer Mourinho keert met nipte zege terug bij Real Madrid

BARCELONA (ANP) - Trainer José Mourinho is met een zwaarbevochten zege aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van Real Madrid begonnen. Invaller Carlos Espí maakte in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen Espanyol het winnende doelpunt voor de bezoekers (1-2).

3 uur geleden
Guardiola was eerste keus van KNVB voor functie bondscoach

ZEIST (ANP) - Pep Guardiola was de eerste keus van de KNVB voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. "We wisten al vrij snel dat hij een sabbatical wilde houden en Arne Slot was de volgende op de lijst", vertelt directeur topsport Nigel de Jong van de Nederlandse voetbalbond in een gesprek met de NOS.

5 uur geleden
FC Utrecht verspeelt drie keer een voorsprong tegen Sparta

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam drie keer een voorsprong verspeeld. Het aantrekkelijke duel eindigde in een gelijkspel (3-3).

5 uur geleden
Titelverdediger Internazionale begint met ruime zege aan Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend aan het nieuwe seizoen in de Serie A begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van Monza (4-1).

5 uur geleden
Tottenham Hotspur gaat hard onderuit bij Brentford

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is met een grote nederlaag aan het nieuwe seizoen in de Premier League begonnen. De ploeg van trainer Roberto De Zerbi verloor de uitwedstrijd tegen Brentford met 3-0. Keane Lewis-Potter, Vitaly Janelt en Michael Kayode maakten de doelpunten.

5 uur geleden
Voetbalsters AZ verslaan Feyenoord, Ajax wint van PEC Zwolle

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van AZ hebben Feyenoord de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg uit Alkmaar was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen seizoen.

7 uur geleden