Coach Bosz tevreden tevreden met efficiënt Bayer Leverkusen
VÖLKLINGEN (ANP) - Leverkusen-coach Peter Bosz was dik tevreden met de manier waarop zijn ploeg de Duitse bekerfinale had bereikt. Leverkusen liet het verrassend tot de halve finale doorgedrongen 1. FC Saarbrücken met 3-0 kansloos en neemt het op 4 juli in het Olympisch Stadion in Berlijn op tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Eintracht Frankfurt.
"Je krijgt in je voetbalcarrière niet veel kansen om finales te spelen. Als je zo dichtbij bent, moet je het serieus aanpakken. Dat hebben we gedaan", zei Bosz. De trainer zei geen twijfel te hebben gehad, maar zeker respect voor de ploeg van het vierde niveau dat eerder Bundesliga-clubs 1. FC Köln en Fortuna Düsseldorf had uitgeschakeld. "We hebben het vanaf het begin goed aangepakt. Als je twee keer scoort in het eerst half uur, dan is de wedstrijd beslist."
De coach keek alvast vooruit, al volgen er voor Leverkusen eerst nog vier heel belangrijke wedstrijden in de Bundelsliga waarin de ploeg strijdt om een ticket voor de Champions League. "Je speelt een finale om die te winnen. Dat wordt de volgende opdracht", zei Bosz tegen Sky.
"Het ging meteen bij de aftrap mis. We wilden brutaal zijn, maar we begonnen te twijfelen", zei trainer Lukas Kwasniok van Saarbrücken. "Dat bleef zo tot aan de rust. We waren er, maar we waren niet scherp. Het had hier allemaal samen moeten komen", treurde hij. "We hebben vanavond een etentje met de ploeg en dat was het dan voorlopig."
Doelman Daniel Batz, nog de held van de avond in de strafschoppenserie tegen Fortuna Düsseldorf in de kwartfinale, was ontroostbaar. "We zijn ongelooflijk teleurgesteld", zei hij. "We hebben alles gegeven, maar we hadden te veel respect. We weten dat we iets groots hebben neergezet, maar dat komt de komende dagen. We vieren de promotie naar de derde Bundesliga een beetje en dan is het tijd voor onze welverdiende vakantie."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
10 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
18 uur geleden