Coach Bosz overwintert met Leverkusen
MOSKOU (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft met Leverkusen sowieso de derde plaats veiliggesteld in groep D van de Champions League. De Duitse club versloeg concurrent Lokomotiv Moskou in Rusland met 2-0. De Russische ploeg is nu met drie punten uitgeschakeld. Leverkusen kwam dankzij de tweede poulezege op rij, na 2-1 drie weken geleden thuis tegen Atlético Madrid, op zes punten.
Dankzij een beter onderling resultaat met Lokomotiv is Leverkusen nu al zeker van de derde plek, goed voor deelname na de winterstop aan de Europa League. De ploeg van Bosz heeft nog een kleine kans op overwinteren in de Champions League, maar dan mag Atlético dinsdagavond niet winnen bij het al geplaatste Juventus.
Leverkusen kwam in de elfde minuut op curieuze wijze op voorsprong. Eder schoot bij het uitverdedigen de bal tegen zijn ploeggenoot Rifat Zjemaletdinov aan waarna de bal in eigen doel verdween (0-1). Dankzij sterk keeperswerk van de Fin Lukas Hradecky hield Leverkusen de kleine marge tot aan de rust vast. Na de pauze zorgde Sven Bender met een prachtige volley voor 0-2.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem vindt dat "geweld en vuurwerk" uitgebannen moeten worden uit stadions in het Nederlands betaald voetbal. "Het is onacceptabel dat kinderen soms bang zijn als ze naar een voetbalwedstrijd gaan", zei Marcouch zondag tegen het ANP nadat het duel tussen Vitesse en De Graafschap in de eerste divisie niet doorging. Supporters van De Graafschap, die niet welkom waren in Arnhem, hielden de eigen spelersbus in Doetinchem tegen.
37 minuten geledenNAPELS (ANP) - Lazio Roma blijft ondanks een gelijkspel (1-1) zondag bij Napoli de Serie A aanvoeren. De Romeinen hebben 29 punten uit elf wedstrijden. Napoli staat op 15 punten.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is "negatief verrast" door de afgelasting van de wedstrijd tegen Vitesse in Arnhem. De KNVB besloot het duel in de eerste divisie niet te laten doorgaan nadat supporters van de club uit Doetinchem de spelersbus blokkeerden. Het was een protestactie tegen het besluit vanuit Arnhem om geen supporters van De Graafschap toe te laten bij de wedstrijd in het GelreDome.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is dit seizoen in de Eredivisie niet langer ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst ging in Friesland, na een voorsprong van 2-0, onderuit bij sc Heerenveen: 5-3. Invaller Ringo Meerveld scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een afgelasting van een wedstrijd in het betaald voetbal door het blokkeren van een spelersbus is niet eerder voorgekomen. Dat laat de KNVB weten aan het ANP naar aanleiding van het definitief niet doorgaan van het duel in de eerste divisie tussen Vitesse en De Graafschap.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Willem van der Linden, algemeen directeur van Vitesse, noemt het "onacceptabel" dat het duel met De Graafschap door toedoen van supporters is geannuleerd. "Dit is heel vervelend voor onze supporters. Er waren 17.000 mensen in ons stadion", zei Van der Linden zondag tegen ESPN. "We hoopten er een feestje van te maken. Dit heb ik nog nooit meegemaakt."
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De wedstrijd tussen Vitesse en De Graafschap in de eerste divisie is definitief afgelast. Dat besloot de KNVB nadat boze supporters van De Graafschap de spelersbus tegenhielden bij het stadion van de club uit Doetinchem.
3 uur geleden