Coach Bosz met Leverkusen direct weer succesvol
BREMEN (ANP) - De gedwongen coronapauze heeft de succesreeks van Bayer Leverkusen in 2020 niet onderbroken. De ploeg van trainer Peter Bosz versloeg degradatiekandidaat Werder Bremen met 4-1. Daardoor kwam de subtopper op 50 punten. De achterstand op nummer 4 RB Leipzig bedraagt nog maar 1 punt. De eerste vier in de Bundesliga plaatsen zich voor de Champions League.
Leverkusen, dat in dit kalenderjaar vooralsnog alleen bij Hoffenheim verloor (2-1 op 1 februari), leidde bij de rust met 2-1. Beide treffers in het lege stadion in Bremen kwamen op naam van de 20-jarige Kai Havertz. Namens de thuisclub bracht Theodor Gebre Selassie de gelijkmaker op zijn naam. Na de pauze liep Leverkusen simpel weg naar een ruime zege dankzij treffers van Mitchell Weiser en Kerem Demirbay.
Bij Leverkusen, dat dit seizoen nog kans maakt op drie prijzen, had Florian Wirtz een basisplaats. Voor de 17-jarige middenvelder was het zijn competitiedebuut. Hij is de jongste debutant van Leverkusen in de historie van de Bundesliga. Ook vleugelverdediger Daley Sinkgraven behoorde tot het startende elftal van Bosz. Bij Werder Bremen ontbrak Davy Klaassen vanwege een schorsing.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
16 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
22 uur geleden