Coach Bosz: bij Leverkusen van quarantaine naar quarantaine
LEVERKUSEN (ANP) - Soms vindt Peter Bosz, de trainer van de Duitse subtopper Leverkusen, dat al die hygiënische maatregelen en gedragscodes in de huidige coronacrisis wellicht wat overdreven zijn. "Moet dat nou, is dat nu echt wel nodig?, denk je dan. Maar het is schijnbaar nodig om weer te mogen voetballen", zegt hij bij FOX Sports in de aanloop naar de hervatting van de Bundesliga komend weekeinde. Leverkusen speelt pas maandag uit tegen Werder Bremen, uiteraard achter gesloten deuren.
"Er wordt nogal wat gevraagd, van de spelers en van de staf", vervolgt Bosz, die met Leverkusen nog op drie fronten kans maakt op een prijs. "We zitten nu al een hele week in een hotel in quarantaine en zijn nu al vier keer getest op het coronavirus. Gelukkig was iedereen negatief, maar ik had liever thuis bij mijn vrouw gezeten. En als we hieruit komen, gaan we in familie-quarantaine. Dat betekent dat in de zes weken die we nu gaan voetballen, ik het huis niet uit mag. Dat is niet leuk en dat vindt natuurlijk niemand leuk. Maar het is nodig en dan moeten we dat doen."
Volgens Bosz zijn er nog vele vraagtekens over hoe de Duitse competitie in coronatijden zal verlopen. "We gaan voor het eerst zonder publiek spelen, met allerlei regels over hoe we naar een wedstrijd moeten reizen. We moeten bijvoorbeeld in drie verschillende bussen naar het stadion toe, want ook in de bus moeten we 1,5 meter afstand bewaren. En we moeten mondkapjes op. Dat is allemaal nieuw en eigenlijk weet je helemaal niet hoe het eruit gaat zien. Het voelt in elk geval raar, heel spooky, aan."
Mondkapje
Bosz: "Er zijn zoveel dingen anders. Dat je als trainer met je staf tijdens de wedstrijd op de bank met zo'n mondkapje moet zitten, dat lijkt me verschrikkelijk. Tijdens de rust moeten de spelers in de kleedkamer een mondkapje op als ik ze ga toespreken. Ik begrijp al die voorzorgsmaatregelen wel, anders mogen we niet voetballen. We willen graag weer, dus het moet."
Bosz is van plan om maandag in Bremen niet veel op de bank te gaan zitten. "Ik heb begrepen dat je langs de zijlijn als je wat tegen de spelers wilt zeggen, geen mondkapje hoeft op te hebben. Nou, dan denk ik dat ik de hele wedstrijd maar aan de zijlijn ga staan. Want het lijkt mij niks om met zo'n ding voor je mond de wedstrijd te moeten volgen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
23 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden