Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach bevestigt deelname Nadal aan Masters Parijs en ATP Finals

Coach bevestigt deelname Nadal aan Masters Parijs en ATP Finals

PARIJS (ANP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal speelt volgende week op de Masters in Parijs en treedt daarna ook aan in de ATP Finals in Turijn. Dat heeft zijn coach Carlos Moya gezegd. "Als je in Turijn wilt meedoen, moet je als voorbereiding wedstrijden spelen in Parijs, want die zijn van een vergelijkbaar niveau", vertelde Moya aan een Spaans televisiestation.

Het was de afgelopen weken onduidelijk of de nummer 2 van de wereld dit jaar nog in actie zou komen. Nadal, die de Australian Open en Roland Garros won en daarmee op een recordaantal van 22 grandslamtitels is gekomen, werd dit jaar ook geplaagd door blessures. Hij miste daardoor Wimbledon. Na zijn uitschakeling in de vierde ronde van de US Open in september kwam hij alleen nog in actie in de Laver Cup, waar hij het afscheid Roger Federer vierde met een optreden in het dubbelspel samen met de Zwitser. Nadal bracht ook veel tijd thuis door om de geboorte van zijn eerste kind mee te maken.

Moya bevestigde dat de 36-jarige Nadal de toernooien in Parijs en Turijn speelt. "We gaan erheen met hoop en verwachting. Rafa is altijd competitief, waar hij ook speelt", aldus de coach. De Masters in Parijs duren van 31 oktober tot en met 6 november. De ATP Finals, het slottoernooi met de beste acht spelers van het afgelopen jaar, begint op 13 november.

De Serviër Novak Djokovic kondigde maandag aan dat hij ook aanwezig is op de toernooien in Parijs en Turijn. De huidige nummer 7 van de wereld, die door zijn weigering om zich te laten vaccineren tegen het coronavirus ontbrak op de US Open en de andere Amerikaanse hardcourttoernooien, won kortgeleden het toernooi in Astana en kwalificeerde zich daarmee voor de ATP Finals.

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma nam olympische ploeg in bescherming

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.

1 uur geleden
Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

2 uur geleden
Schaatsster In 't Hof op EK derde op 3000 meter, goud Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.

3 uur geleden
Grootste ijshockeystadion op Spelen in Milaan eindelijk open

MILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.

3 uur geleden
KNSB zet vanwege winterweer streep door Marathon Cup in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.

5 uur geleden
Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

7 uur geleden
Wielrenner Jakobsen ook dankbaar na 'vreselijk' 2025

CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.

8 uur geleden