Coach bevestigt deelname Nadal aan Masters Parijs en ATP Finals
PARIJS (ANP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal speelt volgende week op de Masters in Parijs en treedt daarna ook aan in de ATP Finals in Turijn. Dat heeft zijn coach Carlos Moya gezegd. "Als je in Turijn wilt meedoen, moet je als voorbereiding wedstrijden spelen in Parijs, want die zijn van een vergelijkbaar niveau", vertelde Moya aan een Spaans televisiestation.
Het was de afgelopen weken onduidelijk of de nummer 2 van de wereld dit jaar nog in actie zou komen. Nadal, die de Australian Open en Roland Garros won en daarmee op een recordaantal van 22 grandslamtitels is gekomen, werd dit jaar ook geplaagd door blessures. Hij miste daardoor Wimbledon. Na zijn uitschakeling in de vierde ronde van de US Open in september kwam hij alleen nog in actie in de Laver Cup, waar hij het afscheid Roger Federer vierde met een optreden in het dubbelspel samen met de Zwitser. Nadal bracht ook veel tijd thuis door om de geboorte van zijn eerste kind mee te maken.
Moya bevestigde dat de 36-jarige Nadal de toernooien in Parijs en Turijn speelt. "We gaan erheen met hoop en verwachting. Rafa is altijd competitief, waar hij ook speelt", aldus de coach. De Masters in Parijs duren van 31 oktober tot en met 6 november. De ATP Finals, het slottoernooi met de beste acht spelers van het afgelopen jaar, begint op 13 november.
De Serviër Novak Djokovic kondigde maandag aan dat hij ook aanwezig is op de toernooien in Parijs en Turijn. De huidige nummer 7 van de wereld, die door zijn weigering om zich te laten vaccineren tegen het coronavirus ontbrak op de US Open en de andere Amerikaanse hardcourttoernooien, won kortgeleden het toernooi in Astana en kwalificeerde zich daarmee voor de ATP Finals.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
13 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
13 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
14 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
15 uur geleden