Coach België noemt Van der Poel 'topfavoriet' op WK veldrijden
LIÉVIN (ANP/BELGA) - De Belgische bondscoach Angelo De Clercq noemt de Nederlander Mathieu van der Poel "veruit de grootste favoriet" voor het WK veldrijden zondag in het Franse Liévin. De Clercq hoopt wel op een goed resultaat van zijn kopman Wout van Aert, die onlangs besloot alsnog te starten op het WK.
"Mathieu blijft de topfavoriet. Met Wout hebben we er wel iemand bij die normaal gezien het dichtst bij hem in de buurt kan komen, zeker op zo'n parcours", zei de bondscoach bij persbureau Belga.
Van Aert maakte zondag bekend dat hij alsnog zou opstappen in Liévin, nadat hij eerder van plan was geweest om het WK over te slaan met het oog op de voorjaarsklassiekers. "Uiteraard ben je heel blij als de kopman zegt dat hij start. Wout heeft er enorm veel zin in. Dat is de voornaamste reden dat hij hier is. In 2024 heeft hij een aantal afspraken moeten missen en hij voelt zich ook gewoon goed in zijn vel. Dat is het belangrijkste om te presteren", aldus De Clercq.
Van der Poel en Van Aert troffen elkaar dit seizoen slechts twee keer in het veld, beide keren was de Nederlander de sterkste. Regerend kampioen Van der Poel evenaart bij winst de Belg Erik De Vlaeminck, die met zeven wereldtitels recordhouder is.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
1 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
5 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
9 uur geleden