Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach België noemt Van der Poel 'topfavoriet' op WK veldrijden

Coach België noemt Van der Poel 'topfavoriet' op WK veldrijden

LIÉVIN (ANP/BELGA) - De Belgische bondscoach Angelo De Clercq noemt de Nederlander Mathieu van der Poel "veruit de grootste favoriet" voor het WK veldrijden zondag in het Franse Liévin. De Clercq hoopt wel op een goed resultaat van zijn kopman Wout van Aert, die onlangs besloot alsnog te starten op het WK.

"Mathieu blijft de topfavoriet. Met Wout hebben we er wel iemand bij die normaal gezien het dichtst bij hem in de buurt kan komen, zeker op zo'n parcours", zei de bondscoach bij persbureau Belga.

Van Aert maakte zondag bekend dat hij alsnog zou opstappen in Liévin, nadat hij eerder van plan was geweest om het WK over te slaan met het oog op de voorjaarsklassiekers. "Uiteraard ben je heel blij als de kopman zegt dat hij start. Wout heeft er enorm veel zin in. Dat is de voornaamste reden dat hij hier is. In 2024 heeft hij een aantal afspraken moeten missen en hij voelt zich ook gewoon goed in zijn vel. Dat is het belangrijkste om te presteren", aldus De Clercq.

Van der Poel en Van Aert troffen elkaar dit seizoen slechts twee keer in het veld, beide keren was de Nederlander de sterkste. Regerend kampioen Van der Poel evenaart bij winst de Belg Erik De Vlaeminck, die met zeven wereldtitels recordhouder is.

Meer uit Sport

Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

3 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

5 uur geleden
Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

6 uur geleden
Schaatsster Beune is blij dat ze medaille om de nek heeft hangen

MILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.

6 uur geleden
Skeletonner Jeraskevitsj krijgt 180.000 euro van baas voetbalclub

MILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.

6 uur geleden
Schaatser Bosker vertrok 'om zich op te frissen voor huldiging'

MILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.

7 uur geleden
Ritsma 'tevreden' met zilver en 'trots' op vierde plaats

MILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.

7 uur geleden