Coach België noemt Van der Poel 'topfavoriet' op WK veldrijden
LIÉVIN (ANP/BELGA) - De Belgische bondscoach Angelo De Clercq noemt de Nederlander Mathieu van der Poel "veruit de grootste favoriet" voor het WK veldrijden zondag in het Franse Liévin. De Clercq hoopt wel op een goed resultaat van zijn kopman Wout van Aert, die onlangs besloot alsnog te starten op het WK.
"Mathieu blijft de topfavoriet. Met Wout hebben we er wel iemand bij die normaal gezien het dichtst bij hem in de buurt kan komen, zeker op zo'n parcours", zei de bondscoach bij persbureau Belga.
Van Aert maakte zondag bekend dat hij alsnog zou opstappen in Liévin, nadat hij eerder van plan was geweest om het WK over te slaan met het oog op de voorjaarsklassiekers. "Uiteraard ben je heel blij als de kopman zegt dat hij start. Wout heeft er enorm veel zin in. Dat is de voornaamste reden dat hij hier is. In 2024 heeft hij een aantal afspraken moeten missen en hij voelt zich ook gewoon goed in zijn vel. Dat is het belangrijkste om te presteren", aldus De Clercq.
Van der Poel en Van Aert troffen elkaar dit seizoen slechts twee keer in het veld, beide keren was de Nederlander de sterkste. Regerend kampioen Van der Poel evenaart bij winst de Belg Erik De Vlaeminck, die met zeven wereldtitels recordhouder is.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
16 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
18 uur geleden