Coach België noemt Van der Poel 'topfavoriet' op WK veldrijden
LIÉVIN (ANP/BELGA) - De Belgische bondscoach Angelo De Clercq noemt de Nederlander Mathieu van der Poel "veruit de grootste favoriet" voor het WK veldrijden zondag in het Franse Liévin. De Clercq hoopt wel op een goed resultaat van zijn kopman Wout van Aert, die onlangs besloot alsnog te starten op het WK.
"Mathieu blijft de topfavoriet. Met Wout hebben we er wel iemand bij die normaal gezien het dichtst bij hem in de buurt kan komen, zeker op zo'n parcours", zei de bondscoach bij persbureau Belga.
Van Aert maakte zondag bekend dat hij alsnog zou opstappen in Liévin, nadat hij eerder van plan was geweest om het WK over te slaan met het oog op de voorjaarsklassiekers. "Uiteraard ben je heel blij als de kopman zegt dat hij start. Wout heeft er enorm veel zin in. Dat is de voornaamste reden dat hij hier is. In 2024 heeft hij een aantal afspraken moeten missen en hij voelt zich ook gewoon goed in zijn vel. Dat is het belangrijkste om te presteren", aldus De Clercq.
Van der Poel en Van Aert troffen elkaar dit seizoen slechts twee keer in het veld, beide keren was de Nederlander de sterkste. Regerend kampioen Van der Poel evenaart bij winst de Belg Erik De Vlaeminck, die met zeven wereldtitels recordhouder is.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
4 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
6 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
7 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
8 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
8 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
10 uur geleden