Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

BOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.

De 24-jarige Timber stond sinds half maart aan de kant met een liesblessure, maar sloot afgelopen week aan bij de groepstraining van Arsenal. Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal vreesde vorige week nog dat Timber het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico moest missen. Maar hij nam de verdediger uiteindelijk wel op in zijn selectie voor de mondiale eindronde.

Timber speelde ook voor Oranje op het EK van 2021 en het WK van 2022. Hij miste het laatste EK in Duitsland door een blessure. Noni Madueke kan ook voor Arsenal uitkomen in de finale tegen PSG. De oud-aanvaller van PSV is hersteld van een hamstringblessure.

Toernooi

Arsenal won de Champions League nog nooit. PSG is de titelverdediger van het prestigieuze toernooi. De club uit Londen stond in 2006 ook in de finale, maar toen was Barcelona te sterk in Parijs (2-1). Arsenal had een relatief makkelijk programma op weg naar de finale, met tegenstanders als Bayer Leverkusen, Sporting Portugal en Atlético Madrid. De club is gevaarlijk met corners en leunt op een ijzersterke defensie die dit seizoen in de Champions League slechts zes treffers incasseerde.

PSG schakelde Chelsea, Liverpool en Bayern München uit. De titelverdediger maakte indruk met een aantrekkelijke en aanvallende speelwijze en 44 doelpunten in de Champions League.

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran verslaan Gambia op weg naar WK

ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.

44 minuten geleden
Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

5 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

6 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

7 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

7 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

9 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

10 uur geleden