Coach Ancelotti: deze Merseyside-derby is anders
LIVERPOOL (ANP) - Enkele uren voor aanvang van de Merseyside-derby tussen Everton en Liverpool (zondag 20.00 uur) hebben beide clubs hun fans opgeroepen de rust te bewaren en thuis te blijven. "Deze wedstrijd spreekt de hele wereld aan", zegt Carlo Ancelotti, coach van Everton. "Maar deze derby is anders dan alle anderen."
In zijn voorbeschouwing zegt de Italiaan dat zijn hele leven in het teken van voetbal heeft gestaan. "Maar nu is solidariteit belangrijker. Samen moeten we het coronavirus overwinnen. Het belang van de gezondheid is zo veel groter dan dat van een wedstrijd. Dat neemt niet weg dat we heel blij zijn dat we weer gaan beginnen. Maar laten we voorzichtig blijven. Alleen dan kunnen we straks terug naar ons normale leven, met voetbalduels waarbij de fans op de tribune zitten."
Liverpool roept de supporters via sociale media op het verstand te laten zegevieren, blijf veilig, steun ons vanuit huis (Stay Save, Support us at Home).
Liverpool heeft nog twee overwinningen nodig om voor de eerste keer sinds 1990 kampioen van Engeland te worden.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
13 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
2 dagen geleden