Coach Ancelotti: deze Merseyside-derby is anders
LIVERPOOL (ANP) - Enkele uren voor aanvang van de Merseyside-derby tussen Everton en Liverpool (zondag 20.00 uur) hebben beide clubs hun fans opgeroepen de rust te bewaren en thuis te blijven. "Deze wedstrijd spreekt de hele wereld aan", zegt Carlo Ancelotti, coach van Everton. "Maar deze derby is anders dan alle anderen."
In zijn voorbeschouwing zegt de Italiaan dat zijn hele leven in het teken van voetbal heeft gestaan. "Maar nu is solidariteit belangrijker. Samen moeten we het coronavirus overwinnen. Het belang van de gezondheid is zo veel groter dan dat van een wedstrijd. Dat neemt niet weg dat we heel blij zijn dat we weer gaan beginnen. Maar laten we voorzichtig blijven. Alleen dan kunnen we straks terug naar ons normale leven, met voetbalduels waarbij de fans op de tribune zitten."
Liverpool roept de supporters via sociale media op het verstand te laten zegevieren, blijf veilig, steun ons vanuit huis (Stay Save, Support us at Home).
Liverpool heeft nog twee overwinningen nodig om voor de eerste keer sinds 1990 kampioen van Engeland te worden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
7 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.
13 uur geledenVENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.
13 uur geleden