Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA: zorg voor quarantaineplekken voor asielzoekers

COA: zorg voor quarantaineplekken voor asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) doet een dringende oproep aan het Veiligheidsberaad om quarantaineplekken beschikbaar te stellen voor asielzoekers. Asielzoekerscentra zijn nu slechts in staat om enkele asielzoekers te isoleren bij een uitbraak van het nieuwe coronavirus. Dat bevestigt het COA op basis van berichtgeving van RTL Nieuws.

Bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker van het COA doet de oproep in een brief aan Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad. Dit overlegorgaan bestaat uit de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio en komt maandagavond bijeen om het coronabeleid te bespreken. Daarbij komt dit onderwerp ook ter tafel.

Volgens een woordvoerder van het COA hebben azc's momenteel wel enkele plekken ingericht waar mensen kunnen worden afgezonderd. "Maar daar kan je niet twintig à dertig mensen onderbrengen." De COA is al maanden op zoek naar grotere locaties, tot nu toe zonder succes. Daarom vraagt Schoenmaker nu elk van de 25 veiligheidsregio's een grotere quarantainelocatie beschikbaar te stellen.

Meer uit Binnenland

Lichaam gevonden in Almere, vermoedelijk vermiste Syrische vrouw

ALMERE (ANP) - In Almere is het lichaam van een vrouw gevonden. De politie heeft "sterke vermoedens" dat het om de sinds vorige week donderdag vermiste Syrische vrouw (24) gaat, aldus een woordvoerder. Het lichaam is aangetroffen nabij parkeerplaats De Kiem.

9 uur geleden
Politieonderzoek bij parkeerplaats Almere in zaak vermiste vrouw

ALMERE (ANP) - De politie is donderdag aan het einde van de middag bezig met een groot onderzoek rond parkeerplaats De Kiem in Almere, bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door Omroep Flevoland. Het onderzoek heeft te maken met de sinds vorige week vermiste Syrische vrouw die in Almere woont. Meer dan dat kan de woordvoerder nog niet over het onderzoek zeggen.

10 uur geleden
Bedrijf verongelukte luchtballon 'erg geschrokken en aangeslagen'

DEN HAAG (ANP) - Greetzz Ballonvaarten, eigenaar van de verongelukte luchtballon in Friesland, is "erg geschrokken en aangeslagen" door het ongeluk. Dat zegt Frank de Goede, eigenaar van GreetZZ, in een verklaring op de website. "Onze gedachten gaan allereerst uit naar de nabestaanden, de gewonden en de overige passagiers."

11 uur geleden
Met lokaal 33,6 graden niet eerder zo heet op 14 augustus

HOUTEN (ANP) - Met de 33,6 graden die om 15.10 uur werd bereikt in Volkel, is het op 14 augustus niet eerder zo warm geweest in Nederland. Dat meldt weerbureau Weeronline donderdag. Het oude record stamt uit 2022, toen het op deze datum op het weerstation in Gilze-Rijen 33,4 graden werd.

11 uur geleden
Actrice Ingeborg Elzevier (89) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Actrice Ingeborg Elzevier is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft theaterproducent Stuurmanskunst donderdag bekendgemaakt. De Amsterdamse zat zestig jaar in het vak en is bekend van rollen op tv, in film en theater. Elzevier overleed in haar woonplaats Amsterdam na een kort ziekbed.

12 uur geleden
Boer bij wie luchtballon neerkwam, hoorde over harde wind

DE HOEVE (ANP) - De ballonvaarder uit de luchtballon in het Friese De Hoeve vertelde na het ongeluk woensdagavond dat er plotseling harde wind was. Dat zegt boer Jacob Bosma na berichtgeving bij Omrop Fryslân. De boer trof de luchtballon rond 21.00 uur in zijn weiland aan. Zelf kreeg hij niets mee van de harde landing, waardoor een vrouw om het leven kwam en vijf passagiers gewond raakten. "Ik hoorde ook anderen in de buurt zeggen dat de wind ineens heel erg aantrok."

14 uur geleden
Ook deze donderdag nog kans op smog in een deel van het land

BILTHOVEN (ANP) - De luchtkwaliteit is mogelijk ook donderdag nog slecht in delen van Utrecht, Noord-Brabant, Limburg en Gelderland. Door ophoping van ozon kan daar smog ontstaan, net als de afgelopen dagen, waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Mensen die daar gevoelig voor zijn, krijgen het advies om binnen te blijven en rustig aan te doen met lichamelijke inspanning.

14 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!