COA: zonder structurele oplossingen blijft druk op opvang hoog
TER APEL (ANP) - De druk op de asielopvang blijft hoog zolang er geen structurele oplossingen komen. En de mensen die in de asielopvang werken, lopen op hun laatste benen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
Het COA geeft aan dat mensen die in Ter Apel aankomen vooralsnog niet op het gras hebben moeten slapen. Mensen die bijvoorbeeld 's avonds aankomen, worden ondergebracht in de wachtruimtes van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Maar die moeten overdag weer gebruikt worden, waardoor ze weer moeten vertrekken.
Het COA is onlangs begonnen om gemeenten te benaderen die niet voldoen aan hun wettelijke taakstelling voor het huisvesten van statushouders. Dat zijn mensen die al een verblijfsvergunning hebben. Van hen zitten er zo'n 16.000 nog vast in een asielzoekerscentrum, waardoor de doorstroom stokt, en zeker 10.000 statushouders wachten al langer dan veertien weken op huisvesting.
Volgens de COA-woordvoerder is het nog te vroeg om te zeggen of de rondgang bij de gemeenten iets heeft opgeleverd. Hij zegt dat gemeenten vaak aangeven geen woningen beschikbaar te hebben, maar het COA biedt ze in dat geval aan een hotel te regelen.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
14 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse recensenten hebben de film One Battle After Another met Leonardo DiCaprio uitgeroepen tot de beste bioscoopfilm van het jaar. Als beste Nederlandse film van 2025 werd Voor de meisjes van regisseur Mike van Diem gekozen. Dat maakte de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF), die de verkiezing sinds 2003 organiseert, zaterdag bekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
15 uur geleden