Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA zet extra bewaking in bij aanmeldcentrum Ter Apel

COA zet extra bewaking in bij aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft extra bewaking ingezet bij het aanmeldcentrum in Ter Apel omdat de veiligheid daar onder druk staat. Dat meldt de organisatie woensdag. Ook wordt extra personeel geworven.

Een woordvoerder licht toe dat de spanningen in Ter Apel oplopen door de grote aantallen mensen die zich er melden en de toegenomen druk op het huidige personeel. "Als je een plek hebt die daar niet op berekend is, krijg je spanningen en dat moet je in goede orde begeleiden." Vrijdag werd al bekend dat het COA om extra beveiliging en personeel had gevraagd om de veiligheid in het aanmeldcentrum te garanderen.

In Ter Apel slapen asielzoekers al weken noodgedwongen op bedden, matrassen en stoelen in de wachtruimte van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Omdat die wachtruimte overdag in gebruik is door de IND, is het volgens het COA "onvermijdelijk" dat een deel van de mensen overdag in de buitenlucht moet wachten. "Met dit weer is dat niet prettig", zegt de woordvoerder. "We kijken natuurlijk naar de mogelijkheden om mensen binnen te laten zitten. Maar het is iedere dag weer puzzelen."

De woordvoerder heeft geen aanwijzingen dat asielzoekers komende avond en nacht buiten moeten doorbrengen.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat: neerslagtekort in Nederland verder toegenomen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de lichte neerslag van afgelopen week en de gebruikelijke temperatuur voor eind juli, is het neerslagtekort in Nederland verder toegenomen. Het tekort ligt ver boven het gemiddelde voor deze periode van het jaar, blijkt uit de nieuwste droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Ook zijn de grondwaterstanden op veel plaatsen laag tot zeer laag.

35 minuten geleden
Haven van Deventer vanaf zaterdag dicht om laag waterpeil

DEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf zaterdag voor onbepaalde tijd dicht. De gemeente heeft aangekondigd dat de sluis dan niet meer opengaat, omdat de waterstand in de IJssel naar verwachting onder een kritieke grens zakt. Schepen moeten vrijdagavond de binnenhaven hebben verlaten, anders zitten ze voorlopig vast in Deventer.

38 minuten geleden
Amsterdamse politie ontruimt gebouwen vanwege mogelijk explosief

AMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam-West heeft dinsdagmiddag bij de Nierkerkestraat de omgeving afgezet en gebouwen ontruimd. In een auto die crashte na een politieachtervolging zit mogelijk explosief materiaal, meldt de veiligheidsregio.

57 minuten geleden
Inspectie: veiligheid onder druk in jeugdgevangenis Lelystad

LELYSTAD (ANP) - In de jeugdgevangenis in Lelystad staat de veiligheid van jongeren en personeel ernstig onder druk. Dat concluderen de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie van het Onderwijs na onderzoek.

1 uur geleden
OM eist taak- en celstraf voor malafide handel in puppy's

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Amsterdam 200 uur werkstraf en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden geëist tegen de 29-jarige Berkan D. uit Best voor illegale handel in jonge hondjes. Volgens justitie verkocht D. piepjonge pomeriaantjes (dwergkeeshondjes), die hij van een fokker in Bulgarije betrok. De pups waren veelal ziek en werden in Nederland en België verkocht met vervalste hondenpaspoorten. Vijf hondjes overleden na de verkoop.

1 uur geleden
Rechter: dit jaar nog besluit over vergunning Lelystad Airport

ARNHEM (ANP) - Het kabinet moet voor het einde van dit jaar een besluit nemen over het verlenen van een natuurvergunning aan Lelystad Airport. Landbouw- en natuurminister Jaimi van Essen verwacht daar in 2030 over te beslissen, maar dat duurt volgens de rechter "onnodig lang". Het vliegveld vroeg ruim zes jaar geleden al een vergunning aan, maar een besluit daarover werd steeds uitgesteld.

1 uur geleden
Cel en tbs voor verkrachting meisje (7) in Zuiderpark Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank heeft dinsdag een 55-jarige Rotterdammer veroordeeld tot twee jaar cel en tbs met dwangverpleging voor verkrachting en aanranding van een 7-jarig meisje. Hij zou het kind op 12 augustus hebben aangevallen in het Zuiderpark in Rotterdam.

2 uur geleden