Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA zeer blij met 150 extra opvangplekken per veiligheidsregio

COA zeer blij met 150 extra opvangplekken per veiligheidsregio

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is "zeer blij" met het streven van de 25 veiligheidsregio's om de komende drie weken per regio 150 opvangplekken te realiseren. Deze zijn bedoeld om het asielzoekerscentrum in Ter Apel te ontlasten. "Dit is een hele belangrijke en waardevolle bijdrage", reageert een woordvoerder van het COA.

"We waarderen de inzet van de veiligheidsregio's zeer", vervolgt de woordvoerder. Hij noemt de bijdrage belangrijk omdat het COA nu weet dat als het in Ter Apel te druk is, er opvangcapaciteit is in deze 25 regio's. "We hoeven dan niet 's avonds om 22.00 uur of 23.00 uur nog te zoeken naar locaties."

Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zei maandagavond na het Veiligheidsberaad waarin dit werd besloten, dat het inrichten van de plekken ook het vervoersprobleem verhelpt. Hierdoor konden asielzoekers soms niet naar andere opvangplaatsen buiten Ter Apel. "Op het moment dat we weten dat in elke regio plekken zijn, kan je het vervoer ook voor de aankomende drie weken regelen", zei hij daarover.

Kortetermijnoplossing

Met de 150 crisisopvangplekken per regio worden verspreid door Nederland in theorie 3750 plekken gecreëerd. Het betreft wel een kortetermijnoplossing. Over drie weken wordt er in het Veiligheidsberaad gesproken over een structurele oplossing.

Het is al lange tijd erg druk in Ter Apel. Hierdoor kwam het de laatste weken meerdere keren voor dat mensen buiten in het gras dreigden te moeten slapen. Er moest steeds weer gezocht worden naar een noodoplossing voor het overvolle aanmeldcentrum, bijvoorbeeld door mensen te laten overnachten op een stoel in de gang of door ze met bussen naar een andere plek te brengen.

Meer uit Binnenland

OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.

23 minuten geleden
NPO zendt ook zonder Nederlandse deelname songfestival uit

HILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.

34 minuten geleden
Partijleiders in gesprek met informateur over vervolg formatie

DEN HAAG (ANP) - De partijleiders van D66, VVD, GroenLinks-PvdA, CDA en JA21 zijn aangeschoven bij informateur Sybrand Buma (CDA) om te praten over het vervolg van de formatie. De politici herhaalden bekende standpunten tegenover de verzamelde pers voordat ze naar binnen gingen.

1 uur geleden
Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

1 uur geleden
Invoering hogere stikstofgrens op 1 januari nog zeer onzeker

DEN HAAG (ANP) - De invoering op 1 januari van een soepelere stikstofgrens is nog altijd zeer onzeker. Het demissionaire kabinet kan dit plan om Nederland van het stikstofslot te halen alleen doorzetten als aan harde voorwaarden is voldaan. Dat is sinds de plannen in oktober werden aangekondigd nog niet erg opgeschoten, bevestigen ingewijden na een bericht van RTL Nieuws.

2 uur geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

3 uur geleden
Minister Van Weel: niet iedere vrouw loopt gevaar in Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Dat de machthebbers in Afghanistan stelselmatig vrouwen onderdrukken en vervolgen als zij zich niet aan hun leefregels houden, geeft niet iedere Afghaanse vrouw recht op asiel. Demissionair asielminister David van Weel staat achter de manier waarop de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) dit per geval beoordeelt. Dat laat de VVD-bewindsman weten in antwoord op Kamervragen die D66, SP en Volt hem stelden.

3 uur geleden