COA waarschuwt dat Ter Apel dit weekend weer vol zit
TER APEL (ANP) - Ook dit weekend moeten asielzoekers die zich 's nachts melden in Ter Apel de nacht doorbrengen in de wachtruimtes van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Daarvoor waarschuwt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
Het COA zegt dat er nog altijd een tekort aan opvangplekken is en dat de druk op Ter Apel, waar zich het aanmeldcentrum bevindt, onverminderd hoog is. Dit weekend wordt daarin geen verandering verwacht. Het COA zegt al langer dat er dringend behoefte is aan extra opvangplekken.
Het COA heeft samen met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en Vluchtelingenwerk Nederland vrijdag een dringend beroep gedaan op de Eerste Kamer om de zogenoemde spreidingswet niet controversieel te verklaren. De Eerste Kamer stemt daar dinsdag over na een voorstel van de SGP om de wet uit te stellen.
Eerlijke verdeling
De spreidingswet moet zorgen voor een eerlijke verdeling van asielzoekers over gemeenten. Als een meerderheid van de senaat voor het voorstel van de SGP stemt, wordt het wetsvoorstel pas behandeld als er een nieuw kabinet is aangetreden.
Het COA, VNG en Vluchtelingenwerk zijn van mening dat de spreidingswet een eerste stap is "om ons land eindelijk uit de structurele crisisstand te halen". De wet staat los van de discussie over een eventuele instroombeperking en versterkt de solidariteit onder gemeenten, stellen ze.
Eerste Kamer
De Tweede Kamer stemde op 10 oktober in met de politiek gevoelige spreidingswet. De steun in de Eerste Kamer hangt af van eenpitters als 50Plus en OPNL.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
4 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
8 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
9 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariƫr. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariƫr Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
10 uur geleden