COA vraagt vergunning aan voor asielhotel Albergen
TUBBERGEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers COA heeft een omgevingsvergunning aangevraagd voor de vestiging van een asielzoekerscentrum in een voormalig hotel in het Twentse Albergen, meldt de gemeente Tubbergen. Het COA kocht hotel 't Elshuys in augustus vorig jaar en wilde er in het najaar van 2022 al asielzoekers onderbrengen, maar het maken van een stikstofberekening heeft langer geduurd dan verwacht.
Het azc in Albergen is de eerste asielopvang die onder dwang wordt gerealiseerd. Het COA passeerde de gemeente bij de aankoop van het hotel. De spreidingswet van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) moet ervoor gaan zorgen dat gemeenten die niets of niet voldoende doen voor de opvang van asielzoekers vaker gedwongen kunnen worden om mee te werken. De wet zou begin dit jaar al effectief worden, maar laat nog op zich wachten.
Tubbergen heeft steeds gezegd totaal verrast en ontstemd te zijn door de actie van het COA. Uit interne mails bij het COA zou echter blijken dat de gemeente eerder al meermalen was gewaarschuwd. Volgens een woordvoerder van de gemeente heeft het COA in een gesprek erkend dat er in hun interne mailwisseling mogelijk iets niet correct was. Het COA wil niks meer over de kwestie zeggen. Maar de gemeenteraad van Tubbergen eist nu dat alle stukken over de komst van het azc openbaar worden. De gemeente probeert dat deze week nog voor elkaar te krijgen, heeft waarnemend burgemeester Jon Hermans toegezegd.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
16 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden