COA vraagt vergunning aan voor asielhotel Albergen
TUBBERGEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers COA heeft een omgevingsvergunning aangevraagd voor de vestiging van een asielzoekerscentrum in een voormalig hotel in het Twentse Albergen, meldt de gemeente Tubbergen. Het COA kocht hotel 't Elshuys in augustus vorig jaar en wilde er in het najaar van 2022 al asielzoekers onderbrengen, maar het maken van een stikstofberekening heeft langer geduurd dan verwacht.
Het azc in Albergen is de eerste asielopvang die onder dwang wordt gerealiseerd. Het COA passeerde de gemeente bij de aankoop van het hotel. De spreidingswet van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) moet ervoor gaan zorgen dat gemeenten die niets of niet voldoende doen voor de opvang van asielzoekers vaker gedwongen kunnen worden om mee te werken. De wet zou begin dit jaar al effectief worden, maar laat nog op zich wachten.
Tubbergen heeft steeds gezegd totaal verrast en ontstemd te zijn door de actie van het COA. Uit interne mails bij het COA zou echter blijken dat de gemeente eerder al meermalen was gewaarschuwd. Volgens een woordvoerder van de gemeente heeft het COA in een gesprek erkend dat er in hun interne mailwisseling mogelijk iets niet correct was. Het COA wil niks meer over de kwestie zeggen. Maar de gemeenteraad van Tubbergen eist nu dat alle stukken over de komst van het azc openbaar worden. De gemeente probeert dat deze week nog voor elkaar te krijgen, heeft waarnemend burgemeester Jon Hermans toegezegd.
Meer uit Binnenland
GIETEN (ANP) - De Drentse gemeente Aa en Hunze, waar Gieten onderdeel van is, vangt de komende nachten opnieuw asielzoekers op, afkomstig van aanmeldcentrum Ter Apel. Dat meldt de gemeente op haar website. De opvang gebeurt in sporthal De Goorns in Gieten. De gemeente doet dat op nadrukkelijk verzoek van minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie. "De groep komt laat in de avond aan en vertrekt voor 7 uur 's ochtends naar het aanmeldcentrum in Ter Apel."
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Een 49-jarige man uit de Limburgse gemeente Horst aan de Maas is de enige verdachte die nog vastzit in het onderzoek naar het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. De man zit veertien dagen in voorarrest, zeggen woordvoerders van de politie Limburg en het Openbaar Ministerie in Limburg.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen oud-advocaat Inez Weski. Het OM zegt "zeer tevreden" te zijn over het feit dat de rechtbank vrijwel al het door justitie ingebrachte bewijs heeft overgenomen en dat zij "het handelen van de verdachte in zeer krachtige bewoordingen heeft afgekeurd". Ook Weski ziet af van hoger beroep.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Tegenstanders van de komst van de Amerikaanse rapper Ye gaan zaterdag demonstreren bij het GelreDome in Arnhem. Zo zegt het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI) "zeker met protestborden" aanwezig te zullen zijn, laat directeur Naomi Mestrum weten.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich ernstige zorgen over het welzijn van de asielzoekers op het voorterrein in Ter Apel. "Voor de zoveelste keer in ruim twee weken zitten vandaag mensen in het gras, en weten ze niet waar ze vanavond terechtkunnen. Zo kunnen we in Nederland toch niet met mensen omgaan?", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Dit kan zo niet langer."
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die worden verdacht van de ernstige mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven de komende negentig dagen in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Groningen bepaald, meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Betrokken organisaties schoten tekort bij een verwarde man die vorig jaar de 11-jarige Sohani in Nieuwegein doodstak, stellen de Inspectie Justitie en Veiligheid (Inspectie JenV) en Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De verdachte Hamzah L. verkeerde op dat moment in een psychose en heeft van de rechter onlangs tbs met dwangverpleging opgelegd gekregen. De inspecties oordelen dat de zorg aan hem ondermaats was en veiligheidsrisico's verkeerd werden ingeschat.
6 uur geleden