Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA vraagt vergunning aan voor asielhotel Albergen

COA vraagt vergunning aan voor asielhotel Albergen

TUBBERGEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers COA heeft een omgevingsvergunning aangevraagd voor de vestiging van een asielzoekerscentrum in een voormalig hotel in het Twentse Albergen, meldt de gemeente Tubbergen. Het COA kocht hotel 't Elshuys in augustus vorig jaar en wilde er in het najaar van 2022 al asielzoekers onderbrengen, maar het maken van een stikstofberekening heeft langer geduurd dan verwacht.

Het azc in Albergen is de eerste asielopvang die onder dwang wordt gerealiseerd. Het COA passeerde de gemeente bij de aankoop van het hotel. De spreidingswet van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) moet ervoor gaan zorgen dat gemeenten die niets of niet voldoende doen voor de opvang van asielzoekers vaker gedwongen kunnen worden om mee te werken. De wet zou begin dit jaar al effectief worden, maar laat nog op zich wachten.

Tubbergen heeft steeds gezegd totaal verrast en ontstemd te zijn door de actie van het COA. Uit interne mails bij het COA zou echter blijken dat de gemeente eerder al meermalen was gewaarschuwd. Volgens een woordvoerder van de gemeente heeft het COA in een gesprek erkend dat er in hun interne mailwisseling mogelijk iets niet correct was. Het COA wil niks meer over de kwestie zeggen. Maar de gemeenteraad van Tubbergen eist nu dat alle stukken over de komst van het azc openbaar worden. De gemeente probeert dat deze week nog voor elkaar te krijgen, heeft waarnemend burgemeester Jon Hermans toegezegd.

Meer uit Binnenland

Dwangsom voor COA gaat in: nog ruim 200 asielzoekers in hotel Epe

EPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.

31 minuten geleden
IND en OM willen schijnerkenningen bij rechter ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.

1 uur geleden
Opnieuw celstraffen opgelegd voor de rellen op het Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Interview met leider Vlaams Belang op UvA afgelast om veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.

3 uur geleden
Inspecties: zorg asielzoekers met psychische nood onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.

3 uur geleden
Advies: verweesde Joodse roofkunst moet aparte collectie worden

AMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.

3 uur geleden
Cosmeticaketen Rituals waarschuwt klanten na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.

4 uur geleden