Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA verwacht in weekeinde voldoende plek in Ter Apel

COA verwacht in weekeinde voldoende plek in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers COA verwacht dat er in het weekeinde voldoende plaats voor asielzoekers zal zijn in het opvangcentrum in Ter Apel. Vrijdag waren 1900 van de 2000 beschikbare plekken bezet. Als er geen bijzondere dingen gebeuren, zal er zaterdag en zondag ook voldoende ruimte zijn, denkt een woordvoerder.

Sinds vorige week mogen er niet meer dan 2000 asielzoekers verblijven in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het COA moest tenten voor noodopvang weghalen. Sindsdien springen gemeenten bij door extra noodopvangplekken beschikbaar te stellen. Veel gemeenten noemen de situatie in Ter Apel mensonwaardig.

Het COA is blij dat er onderdak is voor elke asielzoeker, maar zou liever zien dat gemeenten grote locaties voor langere tijd beschikbaar stellen. Dan zouden vluchtelingen ook een tijd op dezelfde plek kunnen blijven wonen en werken. Volgens een woordvoerder zijn er met verschillende gemeenten gesprekken gaande over de inrichting van leegstaande grote gebouwen.

Meer uit Binnenland

Proef noodsteunpunten van start gegaan in bijna 70 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.

5 minuten geleden
ME grijpt in bij protest tegen komst azc in Bleskensgraaf

BLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.

5 uur geleden
Corona-oplichter (61) moet ruim 3 ton aan Staat betalen

DEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.

7 uur geleden
Iraanse ambassadeur ontboden na inbeslagname diplomatieke zending

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".

9 uur geleden
Anjet Daanje op longlist International Booker Prize

LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.

12 uur geleden
Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Brabantse Grave

HILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.

12 uur geleden
Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

14 uur geleden