Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA verwacht in weekeinde voldoende plek in Ter Apel

COA verwacht in weekeinde voldoende plek in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers COA verwacht dat er in het weekeinde voldoende plaats voor asielzoekers zal zijn in het opvangcentrum in Ter Apel. Vrijdag waren 1900 van de 2000 beschikbare plekken bezet. Als er geen bijzondere dingen gebeuren, zal er zaterdag en zondag ook voldoende ruimte zijn, denkt een woordvoerder.

Sinds vorige week mogen er niet meer dan 2000 asielzoekers verblijven in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het COA moest tenten voor noodopvang weghalen. Sindsdien springen gemeenten bij door extra noodopvangplekken beschikbaar te stellen. Veel gemeenten noemen de situatie in Ter Apel mensonwaardig.

Het COA is blij dat er onderdak is voor elke asielzoeker, maar zou liever zien dat gemeenten grote locaties voor langere tijd beschikbaar stellen. Dan zouden vluchtelingen ook een tijd op dezelfde plek kunnen blijven wonen en werken. Volgens een woordvoerder zijn er met verschillende gemeenten gesprekken gaande over de inrichting van leegstaande grote gebouwen.

Meer uit Binnenland

Speurhonden vinden geen personen tijdens zoektocht Utrecht

UTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.

7 minuten geleden
Aantal wolvenaanvallen op vee afgelopen jaar fors gestegen

DEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.

43 minuten geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

5 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

6 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

8 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

9 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

9 uur geleden