COA verwacht dat 150 mensen bij Ter Apel buiten moeten slapen
TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verwacht dat in de nacht van maandag op dinsdag vanwege de drukte ongeveer 150 mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Een COA-woordvoerster liet weten dat er luifels zijn die beschutting kunnen bieden tegen de regen en dat er niet direct noodweer wordt verwacht.
De woordvoerster zei dat het maandag aan het eind van de middag nog erg druk was bij het aanmeldcentrum en dat een aantal mensen naar de crisisnoodopvang in Stadskanaal is overgebracht.
In de nacht van zondag op maandag sliepen eveneens ongeveer 150 mensen buiten bij het aanmeldcentrum. Van zaterdag op zondag brachten 200 tot 250 asielzoekers ook al de nacht buiten de poorten door.
Het is al maanden te vol bij het Groningse aanmeldcentrum, waardoor mensen soms buiten moeten slapen. Dat is het gevolg van de gestokte doorstroom van asielzoekers. Asielzoekerscentra hebben geen plek meer en statushouders kunnen door onder meer de oververhitte huizenmarkt niet doorstromen naar een huis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Den Haag vijf jaar cel geƫist tegen de 67-jarige Luis M.G. voor het verkrachten van twee jonge vrouwen die bij hem waren gekomen voor een spirituele 'healing'. "Ze kwamen beiden met een hulpvraag, waren kwetsbaar en daar heeft hij misbruik van gemaakt", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een onderzoeker in Limburg is schuldig bevonden aan gesjoemel met Europese subsidies voor onderzoek naar kanker. Het Europese Openbaar Ministerie (EPPO) heeft daarom een boete van 10.000 euro en een taakstraf van 60 uur opgelegd. Om wie het gaat, meldt de Europese aanklager niet.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag een 14-jarige jongen veroordeeld omdat hij heeft geprobeerd een explosief tot ontploffing te brengen bij de vestiging van De Pizzabakkers aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam. Op 3 september hing hij een tas met een in elkaar geknutselde constructie aan de deur, die bestond uit zwaar vuurwerk, een cobra 6 en drie flessen benzine. Hij had een aansteker in de hand, maar werd op heterdaad betrapt door de politie, die in verband met eerdere explosies bij De Pizzabakkers aan het observeren was.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.
3 uur geleden