COA publiceert cijfers Ter Apel alsnog
TER APEL (ANP) - Het COA heeft woensdag alsnog gepubliceerd hoeveel mensen in het aanmeldcentrum in Ter Apel sliepen de laatste nachten. Dat aantal is hoger dan het maximum van 2000 asielzoekers dat is afgesproken met de Groningse gemeente Westerwolde, waarbinnen het aanmeldcentrum staat. Van maandag op dinsdag sliepen er 2062 mensen op het terrein, de nacht erna 2073. Normaliter deelt het COA die cijfers dagelijks, nu was dit niet gebeurd sinds dinsdagochtend.
Over het publiceren van de cijfers werd overlegd tussen het orgaan verantwoordelijk voor de opvang en het ministerie van Asiel en Migratie. Het is opvallend dat anderhalve dag de beloofde update niet werd getoond. Woensdag bleek het aantal boven de bestuursafspraak te zitten, nadat dit mede door een noodmaatregel van asielminister Marjolein Faber anderhalve week werd voorkomen.
De gemeente Westerwolde beloofde naar de rechter te stappen als de afspraak over het aantal mensen vanaf 1 september niet werd nagekomen. Dat deed de gemeente begin dit jaar ook al, waardoor het COA 1,5 miljoen euro aan dwangsommen moest betalen. Om nieuwe boetes te voorkomen, stond Faber eind augustus toe dat in opvangcentra in het land één tot twee mensen extra werden geplaatst. Het aantal mensen op het terrein in Ter Apel daalde tot onder de 2000, maar het COA vermoedde al dat dit hooguit "meerdere dagen" zou duren. Ondertussen zorgde de maatregel ook dat plaatsingscriteria op basis van menselijke, medische en bestuurskundige wensen en afspraken op de locaties verder onder druk kwam te staan. Ook werd een nieuwe rechtszaak door Westerwolde niet voorkomen.
Het ministerie heeft nog geen uitleg gegeven voor het tijdelijk niet openbaar maken van de cijfers.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
16 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
1 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.
5 uur geleden