Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA publiceert cijfers Ter Apel alsnog

COA publiceert cijfers Ter Apel alsnog

TER APEL (ANP) - Het COA heeft woensdag alsnog gepubliceerd hoeveel mensen in het aanmeldcentrum in Ter Apel sliepen de laatste nachten. Dat aantal is hoger dan het maximum van 2000 asielzoekers dat is afgesproken met de Groningse gemeente Westerwolde, waarbinnen het aanmeldcentrum staat. Van maandag op dinsdag sliepen er 2062 mensen op het terrein, de nacht erna 2073. Normaliter deelt het COA die cijfers dagelijks, nu was dit niet gebeurd sinds dinsdagochtend.

Over het publiceren van de cijfers werd overlegd tussen het orgaan verantwoordelijk voor de opvang en het ministerie van Asiel en Migratie. Het is opvallend dat anderhalve dag de beloofde update niet werd getoond. Woensdag bleek het aantal boven de bestuursafspraak te zitten, nadat dit mede door een noodmaatregel van asielminister Marjolein Faber anderhalve week werd voorkomen.

De gemeente Westerwolde beloofde naar de rechter te stappen als de afspraak over het aantal mensen vanaf 1 september niet werd nagekomen. Dat deed de gemeente begin dit jaar ook al, waardoor het COA 1,5 miljoen euro aan dwangsommen moest betalen. Om nieuwe boetes te voorkomen, stond Faber eind augustus toe dat in opvangcentra in het land één tot twee mensen extra werden geplaatst. Het aantal mensen op het terrein in Ter Apel daalde tot onder de 2000, maar het COA vermoedde al dat dit hooguit "meerdere dagen" zou duren. Ondertussen zorgde de maatregel ook dat plaatsingscriteria op basis van menselijke, medische en bestuurskundige wensen en afspraken op de locaties verder onder druk kwam te staan. Ook werd een nieuwe rechtszaak door Westerwolde niet voorkomen.

Het ministerie heeft nog geen uitleg gegeven voor het tijdelijk niet openbaar maken van de cijfers.

Meer uit Binnenland

Grote steden voorbereid op nachtelijke WK-wedstrijd

DEN HAAG (ANP) - De grote steden zijn voorbereid op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Marokko die om 03.00 uur begint. Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag en Amersfoort houden rekening met festiviteiten maar ook met eventuele ongeregeldheden na afloop. Over specifieke veiligheidsmaatregelen doen zij geen uitspraken.

3 uur geleden
Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden bij elkaar inzetten

DEN HAAG (ANP) - Duitsland en Nederland gaan speciale eenheden van de politie bij elkaar inzetten, meldt justitieminister David van Weel. Maandagavond zullen de VVD-bewindsman en Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat aankondigen vanuit Berlijn. De ministers verwachten zo beter op te kunnen treden tegen terroristische dreigingen en georganiseerde misdaad in de grensregio.

5 uur geleden
Politiechef Zeeland op non-actief gesteld

TILBURG (ANP) - Tim de Kraker, de hoogste baas van de politie Zeeland, is op non-actief gesteld, bevestigt een woordvoerder van de politie aan het ANP na berichtgeving van Omroep Zeeland. "Er loopt een intern onderzoek, op verdere vragen gaan we niet in."

6 uur geleden
Geen hoger beroep Fotomuseum in ontslagzaak Donker

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum gaat niet in hoger beroep in de ontslagzaak van oud-directeur Birgit Donker. De rechter heeft maandag vastgesteld dat er geen goede reden was voor haar ontslag. Donker krijgt een vergoeding van 400.000 euro. Het museum noemt de uitspraak "teleurstellend".

6 uur geleden
Ruim 9 ton op giro 5125 voor hulp na aardbevingen Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Op gironummer 5125 van het Rode Kruis is sinds eind vorige week 925.000 euro gedoneerd voor de slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela. De hulporganisatie opende het rekeningnummer donderdag na twee zware bevingen. Die hebben aan zeker 1450 mensen het leven gekost, tienduizenden mensen worden nog steeds vermist.

6 uur geleden
Onbemande systemen worden de norm bij de Nederlandse krijgsmacht

GILZE-RIJEN (ANP) - Drones en andere 'onbemande systemen' worden de standaard bij Defensie. Door de doorbraak van onbemande vliegtuigjes, voertuigen, bootjes en robots op het slagveld én die van bijvoorbeeld kunstmatige intelligentie moet ook de Nederlandse krijgsmacht "wezenlijk" anders worden, staat in de maandag gepresenteerde defensieplannen voor de komende jaren.

7 uur geleden
DJI mag zelf drones neerhalen bij extra beveiligde gevangenissen

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) mag binnenkort zelf drones die in de buurt komen van extra beveiligde gevangenissen neerhalen of hun signaal verstoren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid) meldt dat de geweldinstructie wordt aangepast, zodat de gevangenisorganisatie komende woensdag (1 juli) deze bevoegdheid krijgt.

7 uur geleden