Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA publiceert cijfers Ter Apel alsnog

COA publiceert cijfers Ter Apel alsnog

TER APEL (ANP) - Het COA heeft woensdag alsnog gepubliceerd hoeveel mensen in het aanmeldcentrum in Ter Apel sliepen de laatste nachten. Dat aantal is hoger dan het maximum van 2000 asielzoekers dat is afgesproken met de Groningse gemeente Westerwolde, waarbinnen het aanmeldcentrum staat. Van maandag op dinsdag sliepen er 2062 mensen op het terrein, de nacht erna 2073. Normaliter deelt het COA die cijfers dagelijks, nu was dit niet gebeurd sinds dinsdagochtend.

Over het publiceren van de cijfers werd overlegd tussen het orgaan verantwoordelijk voor de opvang en het ministerie van Asiel en Migratie. Het is opvallend dat anderhalve dag de beloofde update niet werd getoond. Woensdag bleek het aantal boven de bestuursafspraak te zitten, nadat dit mede door een noodmaatregel van asielminister Marjolein Faber anderhalve week werd voorkomen.

De gemeente Westerwolde beloofde naar de rechter te stappen als de afspraak over het aantal mensen vanaf 1 september niet werd nagekomen. Dat deed de gemeente begin dit jaar ook al, waardoor het COA 1,5 miljoen euro aan dwangsommen moest betalen. Om nieuwe boetes te voorkomen, stond Faber eind augustus toe dat in opvangcentra in het land één tot twee mensen extra werden geplaatst. Het aantal mensen op het terrein in Ter Apel daalde tot onder de 2000, maar het COA vermoedde al dat dit hooguit "meerdere dagen" zou duren. Ondertussen zorgde de maatregel ook dat plaatsingscriteria op basis van menselijke, medische en bestuurskundige wensen en afspraken op de locaties verder onder druk kwam te staan. Ook werd een nieuwe rechtszaak door Westerwolde niet voorkomen.

Het ministerie heeft nog geen uitleg gegeven voor het tijdelijk niet openbaar maken van de cijfers.

Meer uit Binnenland

Marcouch: zorgen over manier waarop politiek de politie aanstuurt

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem maakt zich "grote zorgen over de manier waarop de politiek de politie aanstuurt". Hij reageert daarmee op het besluit van de politie om te stoppen met het organiseren van publieke religieuze bijeenkomsten, zoals voor de ramadan.

3 uur geleden
Tientallen herdenken Alfredo Goeloe met stille tocht in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Tientallen mensen zijn in Utrecht samengekomen om stil te staan bij de dood van Alfredo Goeloe. Zij verzamelden zich op het Domplein en liepen een stille tocht door het centrum naar het Nijntje Pleintje, zag een ANP-verslaggever. Daar legden ze bloemen neer en staken kaarsen aan voor de 51-jarige man die op 12 september omkwam nadat hij onwel werd toen hij werd gearresteerd in Rotterdam-Zuid.

4 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen in Opheusden na rellen afgelopen donderdag

OPHEUSDEN (ANP) - Voor de hele bebouwde kom van Opheusden is vanaf donderdag 17.00 uur een noodverordening afgekondigd. Burgemeester Jan Kottelenberg heeft een deel van het centrum als veiligheidsrisicogebied aangemerkt. De maatregelen zijn volgens de Gelderse gemeente nodig om rellen zoals die van afgelopen donderdag te voorkomen.

5 uur geleden
Heerma gaat werkwijze ingehuurde onderzoeksorganisaties bekijken

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken gaat onderzoek doen naar de werkwijze van zes organisaties die zijn ingehuurd om onderzoek te doen naar buitenlandse inmenging en manipulatie. Het gaat om de werkwijze bij onderzoeken die voor het ministerie zijn gedaan. De CDA-minister zegde dat toe tijdens een debat na vragen van BBB-leider Henk Vermeer.

5 uur geleden
Crisisteam: natte herfst en winter nodig tegen droogteproblemen

DEN HAAG (ANP) - Een natte herfst en winter zijn waarschijnlijk nodig om in het komende voorjaar een goede uitgangspositie te hebben voor een volgend droogteseizoen. Dat zei Harold van Waveren, voorzitter van het landelijke crisisteam over de droogte, in een presentatie voor Tweede Kamerleden. "Herstel gaat maanden duren, met name voor het grondwater."

6 uur geleden
Kwart miljoen aanmeldingen voor nieuwe Hyves

AMSTERDAM (ANP) - Een dag nadat het sociale netwerk Hyves terugkeerde, hebben 250.000 mensen zich aangemeld voor een profiel. Dat laat eigenaar Mediahuis woensdag weten. Het hoge aantal aanmeldingen leidde tot een wachtlijst. Belangstellenden worden de komende dagen gedoseerd toegelaten om eventuele technische problemen te voorkomen.

7 uur geleden
NS moet van rechter reclame Wakker Dier toestaan

UTRECHT (ANP) - Posters van Wakker Dier moeten zichtbaar zijn op reclameborden op stations. NS Stations weigerde dat, waarop de dierenrechtenorganisatie naar de rechter stapte. Die gaf Wakker Dier woensdag gelijk in een kort geding.

7 uur geleden