Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA overschrijdt opnieuw maximaal aantal asielzoekers Ter Apel

COA overschrijdt opnieuw maximaal aantal asielzoekers Ter Apel

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben 2058 mensen de nacht doorgebracht. Dat zijn er voor de tweede dag op rij meer dan het maximale aantal van 2000, waar het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zich sinds donderdag aan moet houden als gevolg van een rechterlijke uitspraak.

"Het is niet gelukt om het aantal mensen in Ter Apel onder de 2000 te houden. De extra opvang in 2e Exloërmond was beschikbaar, maar door storm Louis konden deze paviljoens gisteren niet ingezet worden", laat een woordvoerder van het COA weten. De tenten dienen als nachtopvang voor mensen die 's avonds laat aankomen en nog geregistreerd moeten worden.

Gebruikmaken van hotels om het maximumaantal niet te overschrijden is volgens het COA niet mogelijk, zegt de woordvoerder. "Als dat aan de hand was, hadden we het gedaan, maar die mensen komen 's avonds binnen. We weten de instroom niet van tevoren."

Sluitingen

De opvangorganisatie zal dus voor de tweede achtereenvolgende dag een dwangsom van 15.000 euro moeten betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt. "Het is vervelend, maar het is niet anders", zegt de woordvoerder. Het bedrag aan dwangsommen kent een maximum van 1,5 miljoen euro.

Vanaf april sluiten tien relatief grote opvanglocaties in Nederland, becijferde ANP op basis van data van het COA. Volgens het COA zijn "alle locaties die verdwijnen cruciaal", aldus de woordvoerder. "Als dat grote locaties zijn, spreekt het voor zich dat het cruciaal is. Maar je kunt niet zeggen welke er definitief sluiten, want gesprekken zijn nog gaande."

Volgens het COA "is er geen back-upplan, behalve dat er locaties bij moeten", aldus de woordvoerder. Het COA wacht tot gemeenten met locaties komen. "De langetermijnvisie is de spreidingswet, dat biedt ons perspectief. We moeten nu afwachten wat er uit de oproep aan gemeenten komt." Het COA kon nog niet zeggen of zich al meer gemeenten hebben gemeld voor extra opvanglocaties.

Meer uit Binnenland

Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

1 uur geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

1 uur geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

1 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

2 uur geleden
Van mishandeling verdachte vrouwen uit Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

3 uur geleden
Jongerenplatform: 120 gesprekken over stress in eerste examenweek

UTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.

3 uur geleden
Fiscus is mogelijk georganiseerde miljoenenfraude op het spoor

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.

4 uur geleden