COA overschrijdt opnieuw maximaal aantal asielzoekers Ter Apel
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben 2058 mensen de nacht doorgebracht. Dat zijn er voor de tweede dag op rij meer dan het maximale aantal van 2000, waar het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zich sinds donderdag aan moet houden als gevolg van een rechterlijke uitspraak.
"Het is niet gelukt om het aantal mensen in Ter Apel onder de 2000 te houden. De extra opvang in 2e Exloërmond was beschikbaar, maar door storm Louis konden deze paviljoens gisteren niet ingezet worden", laat een woordvoerder van het COA weten. De tenten dienen als nachtopvang voor mensen die 's avonds laat aankomen en nog geregistreerd moeten worden.
Gebruikmaken van hotels om het maximumaantal niet te overschrijden is volgens het COA niet mogelijk, zegt de woordvoerder. "Als dat aan de hand was, hadden we het gedaan, maar die mensen komen 's avonds binnen. We weten de instroom niet van tevoren."
Sluitingen
De opvangorganisatie zal dus voor de tweede achtereenvolgende dag een dwangsom van 15.000 euro moeten betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt. "Het is vervelend, maar het is niet anders", zegt de woordvoerder. Het bedrag aan dwangsommen kent een maximum van 1,5 miljoen euro.
Vanaf april sluiten tien relatief grote opvanglocaties in Nederland, becijferde ANP op basis van data van het COA. Volgens het COA zijn "alle locaties die verdwijnen cruciaal", aldus de woordvoerder. "Als dat grote locaties zijn, spreekt het voor zich dat het cruciaal is. Maar je kunt niet zeggen welke er definitief sluiten, want gesprekken zijn nog gaande."
Volgens het COA "is er geen back-upplan, behalve dat er locaties bij moeten", aldus de woordvoerder. Het COA wacht tot gemeenten met locaties komen. "De langetermijnvisie is de spreidingswet, dat biedt ons perspectief. We moeten nu afwachten wat er uit de oproep aan gemeenten komt." Het COA kon nog niet zeggen of zich al meer gemeenten hebben gemeld voor extra opvanglocaties.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
14 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden