Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA: onduidelijk of 2000 asielzoekers Ter Apel gehaald wordt

COA: onduidelijk of 2000 asielzoekers Ter Apel gehaald wordt

TER APEL (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er zondag minder dan 2000 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven, meldt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). De opvangorganisatie mag vanuit Ter Apel door heel Nederland een of twee extra mensen per locatie in opvangcentra plaatsen.

De woordvoerder gaf aan dat het COA zondag niet met nieuwe cijfers komt. "Er wordt uiteraard zondag wel geteld, maar we maken maandag pas de balans op", aldus de woordvoerder. De afgelopen tijd werden in de weekeinden de cijfers van het aantal mensen in het centrum ook niet door het COA gemeld.

Bij het centrum in Ter Apel mogen volgens afspraak niet meer dan 2000 mensen overnachten, maar al maandenlang verblijven daar dagelijks tot ruim tweehonderd mensen meer. Pas sinds een paar weken daalt dat aantal iets, maar het is dagelijks nog steeds meer dan 2000. Daarnaast worden nog mensen in de avond naar een nachtopvangplek gebracht. Tot nu toe heeft een dwangsom, die het COA aan de gemeente Westerwolde moest betalen voor schending van die afspraak, niet geleid tot minder dan het gestelde aantal.

Minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber wilde zondag niet reageren en verwijst naar het COA. Ze wilde de doorplaatsing uiterlijk zondag geregeld hebben. De gemeente Westerwolde overweegt om opnieuw naar de rechter te gaan, als het COA de overeengekomen deadline niet haalt.

Meer uit Binnenland

Verkeer kan tot begin van de avond niet over Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.

3 minuten geleden
Schouten: schrik sloeg me om het hart bij beelden botsing trams

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.

1 uur geleden
Zeven mensen in ziekenhuis na trambotsing Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

2 uur geleden
Vijf jaar cel voor aanslag met vuurwerkbom Purmerend

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft woensdag de 20-jarige Mahir B. uit Purmerend veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij een aanslag met een vuurwerkbom in de Maasstraat in zijn woonplaats in december 2024. Daarbij raakte een 16-jarige jongen ernstig gewond.

2 uur geleden
Weinig animo voor subsidie voor minder koeien, regeling verlengd

DEN HAAG (ANP) - Boeren kunnen langer nadenken of ze minder koeien willen houden en daarvoor subsidie willen ontvangen. De subsidieregeling daarvoor zou eigenlijk eind deze maand sluiten, maar het ministerie verlengt deze tot eind januari 2027. De afgelopen maanden hebben slechts 42 boeren zich aangemeld, waarmee 700 koeien minder gehouden worden.

3 uur geleden
Vervoerder RET erg geschrokken van kop-staartbotsing trams

ROTTERDAM (ANP) - Vervoersbedrijf RET laat in een verklaring weten erg geschrokken te zijn van de kop-staartbotsing van twee trams op de Erasmusbrug. "We hebben de beelden zien langskomen en zijn erg geschrokken. We leven mee met de slachtoffers en de aanwezige reizigers."

4 uur geleden
Botsing trams op Erasmusbrug, 18 gewonden van wie 2 zwaargewond

ROTTERDAM (ANP) - Op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn twee trams op elkaar gebotst. Daarbij zijn achttien mensen gewond geraakt, van wie twee zwaargewond, meldt de veiligheidsregio.

4 uur geleden