COA onderzoekt 'afraden aangifte' verkrachting
DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) zet de "feiten op een rijtje" na berichten in de media dat medewerkers slachtoffers zouden hebben afgeraden aangifte te doen van verkrachting.
Een woordvoerder zegt dat er intern gekeken wordt bij de opvang waarover wordt bericht, maar dat de organisatie zich "niet herkent in het beeld. Bij dit soort zaken raden we slachtoffers altijd aan om aangifte te doen. Soms gaan we ook mee naar het politiebureau."
De Stentor bericht over twee mogelijke slachtoffers van verkrachting in een opvanglocatie in Dronten en een in een asielzoekerscentrum in het Zuiden van het land. Een van hen zegt dat COA-medewerkers hem adviseerden zich stil te houden.
Overplaatsing
Ook het ministerie van Justitie benadrukt dat het COA over het algemeen juist aanraadt om aangifte te doen "en daarin het slachtoffer ook begeleidt. Het is aan het slachtoffer zelf om een besluit te nemen over het wel of niet doen van aangifte."
Daarnaast wordt aan slachtoffers gevraagd of ze in de opvang willen blijven of overgeplaatst willen worden. Vermoedelijke daders worden mogelijk gedwongen overgeplaatst of uit de opvang geplaatst, "naast het aparte strafrechtelijke traject".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
5 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
5 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
8 uur geleden