Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA onderzoekt 'afraden aangifte' verkrachting

COA onderzoekt 'afraden aangifte' verkrachting

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) zet de "feiten op een rijtje" na berichten in de media dat medewerkers slachtoffers zouden hebben afgeraden aangifte te doen van verkrachting.

Een woordvoerder zegt dat er intern gekeken wordt bij de opvang waarover wordt bericht, maar dat de organisatie zich "niet herkent in het beeld. Bij dit soort zaken raden we slachtoffers altijd aan om aangifte te doen. Soms gaan we ook mee naar het politiebureau."

De Stentor bericht over twee mogelijke slachtoffers van verkrachting in een opvanglocatie in Dronten en een in een asielzoekerscentrum in het Zuiden van het land. Een van hen zegt dat COA-medewerkers hem adviseerden zich stil te houden.

Overplaatsing

Ook het ministerie van Justitie benadrukt dat het COA over het algemeen juist aanraadt om aangifte te doen "en daarin het slachtoffer ook begeleidt. Het is aan het slachtoffer zelf om een besluit te nemen over het wel of niet doen van aangifte."

Daarnaast wordt aan slachtoffers gevraagd of ze in de opvang willen blijven of overgeplaatst willen worden. Vermoedelijke daders worden mogelijk gedwongen overgeplaatst of uit de opvang geplaatst, "naast het aparte strafrechtelijke traject".

Meer uit Binnenland

Kinderen zonder papieren ontwikkelen zich slechter, ziet raad

DEN HAAG (ANP) - Kinderen zonder geldige verblijfspapieren kunnen zich minder goed ontwikkelen. Daarvoor waarschuwde Theo Lodder van de Raad voor de Kinderbescherming in een gesprek met Tweede Kamerleden. Het gebrek aan toekomstperspectief van zulke kinderen is "in zekere zin een hopeloze situatie".

15 minuten geleden
Rekenkamer: vluchtelingen te weinig aan het werk, keuzes nodig

DEN HAAG (ANP) - Erkende vluchtelingen komen nog nauwelijks aan het werk in sectoren met personeelstekorten, ziet de Algemene Rekenkamer. Lange asielprocedures en verplichte taallessen zorgen ervoor dat mensen lastiger een baan vinden of de juiste diploma's kunnen halen. De Rekenkamer vindt dat het ministerie van Sociale Zaken moet aangeven wat het doel van inburgering is en daar ook beleid op moet maken.

1 uur geleden
Opnieuw aanhouding na ongeregeldheden jaarwisseling in Tuinzigt

BREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.

1 uur geleden
Oefening luchtmacht met F-35's op Schiphol uitgesteld door mist

SCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.

2 uur geleden
OM positief over nieuwe methode voor vaststellen wurgpogingen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".

5 uur geleden
Utrechtse driehoek en FC Utrecht in gesprek na ongeregeldheden

UTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.

8 uur geleden
Jetten is blij met akkoord, vrijdag duidelijkheid over financiën

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.

8 uur geleden