COA: nog geen signalen dat er veel Libanezen naar Nederland komen
DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft "nog geen signalen" dat er "grote aantallen Libanezen" op weg zijn naar Nederland, meldt een woordvoerder. Sinds ongeveer twee weken voert Israƫl grootschalige luchtaanvallen uit op Libanon met zeker duizend doden en nog eens duizenden gewonden tot gevolg. Waarnemend premier Najib Mikati van Libanon heeft gezegd een grote vluchtelingenstroom vanuit het land te verwachten.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kampt al met een tekort aan opvangplekken voor asielzoekers in Nederland. Als er veel mensen uit Libanon hierheen komen, "zal dat dus ook wel tot problemen leiden", aldus de woordvoerder. Het COA treft momenteel geen voorbereidingen voor een eventuele komst van vluchtelingen uit Libanon.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Landmacht stopt voorlopig volledig met oefeningen in Gelderland waarbij explosieven, open vuur en pyrotechniek worden gebruikt. Dat meldt het krijgsonderdeel op sociale media. De reden is dat het risico op natuurbranden in de provincie dinsdag is verhoogd naar fase 2.
4 minuten geledenTILBURG (ANP) - Bij een steekpartij in een huis aan de Tilburgse Trouwlaan is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon overleden. Dat meldt de politie. De twee andere bewoners zijn aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten en provincies hebben het Rijk opgeroepen meer geld te geven voor onderhoud en vervanging van infrastructuur, zoals wegen, bruggen, sluizen, viaducten en kades. Gebeurt dat niet, dan dreigt volgens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het Interprovinciaal Overleg (IPO) een "bereikbaarheidsinfarct" in Nederland. De lobbyclubs baseren zich op een rapport van de adviesbureaus Arcadis en Berenschot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.
5 uur geleden