COA noemt vernielingen opvang Ugchelen 'onacceptabel'
UGCHELEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) betreurt de vernielingen bij een oude basisschool die vanaf vrijdag dienst zou doen als opvangplek voor asielzoekers. Er zijn onder meer "ruiten aan diggelen en de ingang is beschadigd", weet een woordvoerder. Met de beveiliger die aanwezig was zou het goed gaan.
De politie kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag even na middernacht een melding binnen na een harde knal. Volgens een politiewoordvoerder was sprake van een explosie. De politie ging direct uit van vernieling. Onder meer forensisch onderzoek moet duidelijk maken wat er precies is gebeurd. "Als mensen meer weten kunnen ze contact met ons opnemen", aldus een politiewoordvoerder. Er is nog niemand aangehouden.
Rond de opvangplek bestond al langer weerstand, vooral onder ouders van de naastgelegen basisschool zou onrust zijn over de noodopvangplek. Er hingen zeker twee spandoeken met daarop de tekst 'niet náást onze kinderen dat moeten we verhinderen!!' en 'punt uit neem een ander besluit', zo is op beelden van Omroep Gelderland te zien. Die spandoeken hingen er volgens het COA al zeker twee dagen. De woordvoerder denkt dat die niet zijn weggehaald omdat die waarschijnlijk op een plek "buiten de bevoegdheid van het COA hingen".
Meer uit Binnenland
BIDDINGHUIZEN (ANP) - De bezoekers van het hardstylefestival Defqon.1 in Biddinghuizen verlaten vrijdagochtend rustig het terrein. De sfeer is gemoedelijk, laat een woordvoerder van het festival weten. De 50.000 bezoekers hoorden donderdagavond laat dat het festival vroegtijdig wordt beëindigd om de door het KNMI afgekondigde code rood in onder meer Flevoland. De campinggasten moeten voor 18.00 uur van het terrein zijn.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het défilé van veteranen tijdens de landelijke Veteranendag in Den Haag gaat zaterdag niet door vanwege de verwachte hitte. Ook de bijbehorende manifestatie op het Malieveld is afgelast. Het openingsprogramma in de Koninklijke Schouwburg gaat wel door. Dat hebben de organisatoren vrijdag laten weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam kunnen mensen vooralsnog op meer dan vijftig locaties terecht voor verkoeling tijdens de hitte. Verschillende bibliotheken, hotels, kerken, theaters en buurtcentra hebben de deuren geopend als gratis koelteplek en bieden Amsterdammers voor wie het thuis te warm wordt zitplekken, drinkwater en toiletten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het lijkt erop dat iets minder mensen vrijdag in de ochtendspits met de trein zijn gegaan in vergelijking met reguliere vrijdagen, meldt een woordvoerder van de NS. Dat heeft mogelijk te maken met de code rood die het KNMI eerder heeft uitgegeven voor grote delen van het land.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zowel de ANWB als Rijkswaterstaat ziet vrijdagochtend een normale ochtendspits. Rond 08.30 uur staan er nergens files in Nederland. Vanwege de extreme hitte adviseert Rijkswaterstaat alleen de weg op te gaan als dat nodig is. Het KNMI heeft voor het grootste deel van het land code rood afgegeven vanwege extreme hitte.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Limburg, Noord-Brabant en Gelderland geldt vrijdagavond en -nacht code geel vanwege onweersbuien. Het KNMI gaf eerder al code rood af vanwege extreme hitte, maar waarschuwt nu ook voor enkele zware onweersbuien. Daarbij is er kans op zware windstoten en veel neerslag. Het kan ook gaan hagelen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is voor het eerst een officiële tropennacht in juni gemeten. De temperatuur daalde gedurende het etmaal van donderdag niet onder de 20 graden en kwam uit op een minimum van 21,3 graden. Daarmee was sprake van de warmste juninacht sinds het begin van de metingen, meldt Weeronline.
4 uur geleden