COA noemt vernielingen opvang Ugchelen 'onacceptabel'
UGCHELEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) betreurt de vernielingen bij een oude basisschool die vanaf vrijdag dienst zou doen als opvangplek voor asielzoekers. Er zijn onder meer "ruiten aan diggelen en de ingang is beschadigd", weet een woordvoerder. Met de beveiliger die aanwezig was zou het goed gaan.
De politie kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag even na middernacht een melding binnen na een harde knal. Volgens een politiewoordvoerder was sprake van een explosie. De politie ging direct uit van vernieling. Onder meer forensisch onderzoek moet duidelijk maken wat er precies is gebeurd. "Als mensen meer weten kunnen ze contact met ons opnemen", aldus een politiewoordvoerder. Er is nog niemand aangehouden.
Rond de opvangplek bestond al langer weerstand, vooral onder ouders van de naastgelegen basisschool zou onrust zijn over de noodopvangplek. Er hingen zeker twee spandoeken met daarop de tekst 'niet náást onze kinderen dat moeten we verhinderen!!' en 'punt uit neem een ander besluit', zo is op beelden van Omroep Gelderland te zien. Die spandoeken hingen er volgens het COA al zeker twee dagen. De woordvoerder denkt dat die niet zijn weggehaald omdat die waarschijnlijk op een plek "buiten de bevoegdheid van het COA hingen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.
2 uur geledenBEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
6 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
15 uur geleden