COA noemt vernielingen opvang Ugchelen 'onacceptabel'
UGCHELEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) betreurt de vernielingen bij een oude basisschool die vanaf vrijdag dienst zou doen als opvangplek voor asielzoekers. Er zijn onder meer "ruiten aan diggelen en de ingang is beschadigd", weet een woordvoerder. Met de beveiliger die aanwezig was zou het goed gaan.
De politie kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag even na middernacht een melding binnen na een harde knal. Volgens een politiewoordvoerder was sprake van een explosie. De politie ging direct uit van vernieling. Onder meer forensisch onderzoek moet duidelijk maken wat er precies is gebeurd. "Als mensen meer weten kunnen ze contact met ons opnemen", aldus een politiewoordvoerder. Er is nog niemand aangehouden.
Rond de opvangplek bestond al langer weerstand, vooral onder ouders van de naastgelegen basisschool zou onrust zijn over de noodopvangplek. Er hingen zeker twee spandoeken met daarop de tekst 'niet náást onze kinderen dat moeten we verhinderen!!' en 'punt uit neem een ander besluit', zo is op beelden van Omroep Gelderland te zien. Die spandoeken hingen er volgens het COA al zeker twee dagen. De woordvoerder denkt dat die niet zijn weggehaald omdat die waarschijnlijk op een plek "buiten de bevoegdheid van het COA hingen".
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
3 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
3 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
10 uur geleden