COA niet zeker van voldoende opvangplekken voor de hele week
TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is er niet zeker van dat er deze hele week voldoende opvangplekken voor asielzoekers zijn. De instroom van nieuwe mensen blijft hoger dan verwacht en het loopt op diverse plekken in de asielketen vast, waardoor asielzoekers niet naar de juiste plek gestuurd kunnen worden, aldus een woordvoerder. In deze eerste dagen van de week zijn er wel even genoeg opvangplekken, na een noodoproep van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) afgelopen vrijdag. Dat leverde direct meer plaatsen op.
Asielzoekers die net in Nederland zijn gearriveerd kunnen op dit moment niet meteen aan de procedure beginnen. Zij moeten eerst enkele dagen wachten in zogenoemde wachtkamers in Amsterdam, Oudewater of Assen. Na hun registratie en identificatie gaan ze naar een noodopvanglocatie ergens in Nederland. Als ze toegang krijgen tot de asielprocedure moeten ze eigenlijk verhuizen naar een asielzoekerscentrum, maar die zitten allemaal vol.
Het COA kan niet precies zeggen hoeveel plaatsen gemeenten sinds vrijdag hebben vrijgemaakt. "We moeten alle aanmeldingen nalopen om te zien of opvang echt mogelijk is. En we moeten er ook personeel voor hebben, want het COA is verantwoordelijk voor de verzorging op alle soorten locaties. Het blijft uiterst krap."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
3 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
6 uur geleden