COA niet zeker van voldoende opvangplekken voor de hele week
TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is er niet zeker van dat er deze hele week voldoende opvangplekken voor asielzoekers zijn. De instroom van nieuwe mensen blijft hoger dan verwacht en het loopt op diverse plekken in de asielketen vast, waardoor asielzoekers niet naar de juiste plek gestuurd kunnen worden, aldus een woordvoerder. In deze eerste dagen van de week zijn er wel even genoeg opvangplekken, na een noodoproep van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) afgelopen vrijdag. Dat leverde direct meer plaatsen op.
Asielzoekers die net in Nederland zijn gearriveerd kunnen op dit moment niet meteen aan de procedure beginnen. Zij moeten eerst enkele dagen wachten in zogenoemde wachtkamers in Amsterdam, Oudewater of Assen. Na hun registratie en identificatie gaan ze naar een noodopvanglocatie ergens in Nederland. Als ze toegang krijgen tot de asielprocedure moeten ze eigenlijk verhuizen naar een asielzoekerscentrum, maar die zitten allemaal vol.
Het COA kan niet precies zeggen hoeveel plaatsen gemeenten sinds vrijdag hebben vrijgemaakt. "We moeten alle aanmeldingen nalopen om te zien of opvang echt mogelijk is. En we moeten er ook personeel voor hebben, want het COA is verantwoordelijk voor de verzorging op alle soorten locaties. Het blijft uiterst krap."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Inez Weski (71) zal donderdagmiddag niet aanwezig zijn bij de uitspraak in haar strafzaak in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie eiste begin april 4,5 jaar cel tegen de oud-advocaat, omdat ze deel zou hebben uitgemaakt van de misdaadbende van Ridouan Taghi. Ze zou als boodschapper hebben gefungeerd voor Taghi, die vastzit in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
2 uur geleden