Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA niet zeker van voldoende opvangplekken voor de hele week

COA niet zeker van voldoende opvangplekken voor de hele week

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is er niet zeker van dat er deze hele week voldoende opvangplekken voor asielzoekers zijn. De instroom van nieuwe mensen blijft hoger dan verwacht en het loopt op diverse plekken in de asielketen vast, waardoor asielzoekers niet naar de juiste plek gestuurd kunnen worden, aldus een woordvoerder. In deze eerste dagen van de week zijn er wel even genoeg opvangplekken, na een noodoproep van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) afgelopen vrijdag. Dat leverde direct meer plaatsen op.

Asielzoekers die net in Nederland zijn gearriveerd kunnen op dit moment niet meteen aan de procedure beginnen. Zij moeten eerst enkele dagen wachten in zogenoemde wachtkamers in Amsterdam, Oudewater of Assen. Na hun registratie en identificatie gaan ze naar een noodopvanglocatie ergens in Nederland. Als ze toegang krijgen tot de asielprocedure moeten ze eigenlijk verhuizen naar een asielzoekerscentrum, maar die zitten allemaal vol.

Het COA kan niet precies zeggen hoeveel plaatsen gemeenten sinds vrijdag hebben vrijgemaakt. "We moeten alle aanmeldingen nalopen om te zien of opvang echt mogelijk is. En we moeten er ook personeel voor hebben, want het COA is verantwoordelijk voor de verzorging op alle soorten locaties. Het blijft uiterst krap."

Meer uit Binnenland

Zwangere vrouw na politie-incident: ik stelde gewoon een vraag

ZEIST (ANP) - De zwangere vrouw die onlangs in een azc door politieoptreden hardhandig ten val kwam, heeft van zich laten horen op de nieuwszender Al Jazeera. "Ik probeerde de agenten gewoon een vraag te stellen", zei Malak Mahmoud.

2 uur geleden
Turkije heeft broer van Bolle Jos uitgeleverd aan Nederland

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.

9 uur geleden
Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

14 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

14 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

15 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

16 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

16 uur geleden