COA: niemand meer buiten bij aanmeldcentrum Ter Apel
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is woensdagavond niemand meer buiten, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. "Alle mensen hebben via het COA en gemeenten een opvangplek", aldus de zegsman.
Eerder woensdag had het COA laten weten zich zorgen te maken over de situatie bij het aanmeldcentrum omdat er regen is voorspeld. In Ter Apel sliepen dinsdagavond opnieuw asielzoekers buiten, in totaal 250. Omdat er op het terrein slechts luifeltenten staan, zouden buitenslapers komende nacht niet goed beschermd zijn tegen regen.
Het COA zei eerder op woensdag dat ongeveer 350 mensen die buiten de poorten van Ter Apel verbleven met bussen naar crisisnoodopvanglocaties zijn gebracht. Volgens het COA is het de bedoeling dat niemand buiten slaapt in de nacht van woensdag op donderdag.
Het aanmeldcentrum zit al lange tijd overvol, onder meer doordat de doorstroom van mensen met een verblijfsvergunning vanuit opvanglocaties naar woningen stagneert. Ook komen asielzoekers soms na een paar weken weer terug naar Ter Apel als de crisisnoodopvang waar zij werden opgevangen, sluit.
.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
57 minuten geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met Belgiƫ is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in Belgiƫ gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
15 uur geleden