COA moet zich om middernacht houden aan uitspraak opvang Ter Apel
TER APEL (ANP) - Om 00.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag moet het COA zich houden aan het maximumaantal asielzoekers in het opvangcentrum in Ter Apel. Een rechter oordeelde dit eerder in een zaak aangespannen door de gemeente Westerwolde. Het COA verwacht in de loop van de middag te kunnen zeggen of de deadline wordt gehaald.
De afgelopen dagen verbleven telkens zo'n 2200 mensen in het Groningse opvangcentrum. Het maximumaantal is 2000. Voor elke dag dat het maximumaantal wordt overschreden, krijgt het COA vanaf middernacht een dwangsom van 15.000 euro opgelegd. Dit kan oplopen tot een bedrag van maximaal 1,5 miljoen euro. De gemeente Westerwolde mag de dwangsommen innen.
"Alles op alles" zette het COA naar eigen zeggen de afgelopen tijd om aan de uitspraak van de rechter te voldoen. Zo liet het COA dinsdagavond nog weten dat er woensdag asielzoekers van Ter Apel naar een noodopvang in Biddinghuizen worden gebracht. Desondanks is het onzeker gebleven of het gaat lukken. De afgelopen dagen ging het aantal asielzoekers in het opvangcentrum niet omlaag. Een oproep van demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) eerder in februari voor nieuwe opvangplekken leverde niets op.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
33 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
5 uur geleden