COA moet zich om middernacht houden aan uitspraak opvang Ter Apel
TER APEL (ANP) - Om 00.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag moet het COA zich houden aan het maximumaantal asielzoekers in het opvangcentrum in Ter Apel. Een rechter oordeelde dit eerder in een zaak aangespannen door de gemeente Westerwolde. Het COA verwacht in de loop van de middag te kunnen zeggen of de deadline wordt gehaald.
De afgelopen dagen verbleven telkens zo'n 2200 mensen in het Groningse opvangcentrum. Het maximumaantal is 2000. Voor elke dag dat het maximumaantal wordt overschreden, krijgt het COA vanaf middernacht een dwangsom van 15.000 euro opgelegd. Dit kan oplopen tot een bedrag van maximaal 1,5 miljoen euro. De gemeente Westerwolde mag de dwangsommen innen.
"Alles op alles" zette het COA naar eigen zeggen de afgelopen tijd om aan de uitspraak van de rechter te voldoen. Zo liet het COA dinsdagavond nog weten dat er woensdag asielzoekers van Ter Apel naar een noodopvang in Biddinghuizen worden gebracht. Desondanks is het onzeker gebleven of het gaat lukken. De afgelopen dagen ging het aantal asielzoekers in het opvangcentrum niet omlaag. Een oproep van demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) eerder in februari voor nieuwe opvangplekken leverde niets op.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
5 uur geleden