COA moet zich om middernacht houden aan uitspraak opvang Ter Apel
TER APEL (ANP) - Om 00.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag moet het COA zich houden aan het maximumaantal asielzoekers in het opvangcentrum in Ter Apel. Een rechter oordeelde dit eerder in een zaak aangespannen door de gemeente Westerwolde. Het COA verwacht in de loop van de middag te kunnen zeggen of de deadline wordt gehaald.
De afgelopen dagen verbleven telkens zo'n 2200 mensen in het Groningse opvangcentrum. Het maximumaantal is 2000. Voor elke dag dat het maximumaantal wordt overschreden, krijgt het COA vanaf middernacht een dwangsom van 15.000 euro opgelegd. Dit kan oplopen tot een bedrag van maximaal 1,5 miljoen euro. De gemeente Westerwolde mag de dwangsommen innen.
"Alles op alles" zette het COA naar eigen zeggen de afgelopen tijd om aan de uitspraak van de rechter te voldoen. Zo liet het COA dinsdagavond nog weten dat er woensdag asielzoekers van Ter Apel naar een noodopvang in Biddinghuizen worden gebracht. Desondanks is het onzeker gebleven of het gaat lukken. De afgelopen dagen ging het aantal asielzoekers in het opvangcentrum niet omlaag. Een oproep van demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) eerder in februari voor nieuwe opvangplekken leverde niets op.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
33 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".
11 uur geleden