COA moet Westerwolde ruim kwart miljoen betalen om te vol Ter Apel
TER APEL (ANP) - Het bedrag dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan dwangsommen moet betalen aan de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel onder valt, is gestegen tot 255.000 euro. In de nacht van vrijdag op zaterdag verbleven er 2164 mensen in het aanmeldcentrum in de Groningse plaats, zegt een woordvoerder van het COA. Dat waren er drie meer dan een nacht eerder.
Het COA moet Westerwolde een dwangsom van 15.000 euro betalen voor elke keer dat in Ter Apel het maximumaantal van 2000 asielzoekers wordt overschreden. Het is de zeventiende keer dat te veel mensen de nacht doorbrengen in het aanmeldcentrum. In de overlooplocatie in 2e Exloërmond sliepen tweehonderd mensen. Dat waren er evenveel als in de voorgaande nacht.
Maandag opent in het WTC in Leeuwarden een tijdelijke opvang waar maximaal 250 mensen terechtkunnen die nog niet kunnen worden opgevangen in het aanmeldcentrum.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
6 minuten geledenVOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.
53 minuten geledenVUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
23 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
1 dag geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
1 dag geleden