COA meldt aantal asielzoekers in Ter Apel
TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) maakt donderdagochtend na 09.00 uur bekend hoeveel asielzoekers er om middernacht aanwezig waren in het aanmeldcentrum in Ter Apel. De rechter bepaalde in januari dat er vanaf donderdag 22 februari nog maximaal 2000 asielzoekers in Ter Apel mogen verblijven.
De voorwaarden gelden vanaf middernacht. Als het maximum wordt overschreden, moet het COA vanaf donderdag een dwangsom van 15.000 euro per dag betalen. De afgelopen tijd kwam het geregeld voor dat er meer dan 2000 asielzoekers in Ter Apel zaten.
Het COA verwacht dat de organisatie zal voldoen aan de uitspraak van de rechtbank, maar bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker maakte woensdag nog enig voorbehoud. In het actualiteitenprogramma EenVandaag zei Schoenmaker woensdagavond nog dat het "kielekiele" wordt. "Er gaan meer mensen uit dan er binnenkomen. Zoals het er nu voor staat lukt het, maar de definitieve cijfers weten we donderdagochtend."
Er is nog overleg met gemeenten over een aantal kleinere tijdelijke opvanglocaties waar mogelijk deze week mensen uit Ter Apel naartoe kunnen. Woensdag stelde de gemeente Dronten zeker 240 tijdelijke plekken beschikbaar op het terrein van attractiepark Walibi Holland in Biddinghuizen.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
15 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
18 uur geleden