Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA: meeste gemeenten hebben zorg in crisisnoodopvang op orde

COA: meeste gemeenten hebben zorg in crisisnoodopvang op orde

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de gemeenten heeft de zorg goed georganiseerd op de crisisnoodopvanglocaties voor asielzoekers. Dat laat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten in reactie op het rapport van onder meer het Rode Kruis waarin staat dat de crisisnoodopvang in zijn huidige vorm ziekmakend is voor bewoners en dat de zorg op de meeste locaties onvoldoende is.

Het COA verwijst in zijn reactie volledig naar de gemeenten. De organisatie laat weten dat ze van de staatssecretaris voor voldoende medische zorg in de crisisnoodopvang moet zorgen en dat sommige gemeenten de zorg zelf regelen. "De daadwerkelijke invulling van de zorg is een verantwoordelijkheid van de gemeente zelf." Ook meldt het COA dat een gemeente het moet melden als een zorgaanbieder onvoldoende medische zorg biedt. "Het COA gaat dan in gesprek met de betreffende zorgaanbieder."

De crisisnoodopvanglocaties worden geregeld door gemeenten en de veiligheidsregio's en kunnen bestaan uit bijvoorbeeld tenten, leegstaande kantoorpanden, sportruimten en loodsen. In het onderzoek staat onder meer dat infectieziekten als schurft, diarree en luchtweginfecties veel voorkomen op locaties waar de bewoners dicht op elkaar moeten samenleven.

Voorzitter Wouter Kolff van het Veiligheidsberaad wijst ook naar de gemeenten. "Het is primair aan iedere betrokken gemeente om hierop zelf te reageren. Elke opvang en elke situatie is anders", aldus Kolff. "Uiteraard hebben we als Veiligheidsberaad meermaals aangegeven dat crisisnoodopvang zeer basaal is en dat we met deze aantallen klem lopen als het gaat om goede zorg en onderwijs. Wat dat betreft onderschrijft dit rapport onze stellingname."

De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zegt de zorgen over omstandigheden in crisisnoodopvang te delen. "Niemand wil dat dit zo voortduurt", aldus een woordvoerder. "We moeten af van (crisis)noodopvang en zo snel mogelijk ruimte creëren in azc’s."

Meer uit Binnenland

Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

7 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

8 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

9 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

10 uur geleden
Hoger beroep opruiingszaak Gideon van Meijeren duurt twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.

11 uur geleden
Bezoekersaantal Nationaal Archief omhoog door oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.

11 uur geleden
Van Weel: uitspraak Trump over NAVO-troepen Afghanistan niet waar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.

12 uur geleden