Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

COA: meeste gemeenten hebben zorg in crisisnoodopvang op orde

COA: meeste gemeenten hebben zorg in crisisnoodopvang op orde

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de gemeenten heeft de zorg goed georganiseerd op de crisisnoodopvanglocaties voor asielzoekers. Dat laat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten in reactie op het rapport van onder meer het Rode Kruis waarin staat dat de crisisnoodopvang in zijn huidige vorm ziekmakend is voor bewoners en dat de zorg op de meeste locaties onvoldoende is.

Het COA verwijst in zijn reactie volledig naar de gemeenten. De organisatie laat weten dat ze van de staatssecretaris voor voldoende medische zorg in de crisisnoodopvang moet zorgen en dat sommige gemeenten de zorg zelf regelen. "De daadwerkelijke invulling van de zorg is een verantwoordelijkheid van de gemeente zelf." Ook meldt het COA dat een gemeente het moet melden als een zorgaanbieder onvoldoende medische zorg biedt. "Het COA gaat dan in gesprek met de betreffende zorgaanbieder."

De crisisnoodopvanglocaties worden geregeld door gemeenten en de veiligheidsregio's en kunnen bestaan uit bijvoorbeeld tenten, leegstaande kantoorpanden, sportruimten en loodsen. In het onderzoek staat onder meer dat infectieziekten als schurft, diarree en luchtweginfecties veel voorkomen op locaties waar de bewoners dicht op elkaar moeten samenleven.

Voorzitter Wouter Kolff van het Veiligheidsberaad wijst ook naar de gemeenten. "Het is primair aan iedere betrokken gemeente om hierop zelf te reageren. Elke opvang en elke situatie is anders", aldus Kolff. "Uiteraard hebben we als Veiligheidsberaad meermaals aangegeven dat crisisnoodopvang zeer basaal is en dat we met deze aantallen klem lopen als het gaat om goede zorg en onderwijs. Wat dat betreft onderschrijft dit rapport onze stellingname."

De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zegt de zorgen over omstandigheden in crisisnoodopvang te delen. "Niemand wil dat dit zo voortduurt", aldus een woordvoerder. "We moeten af van (crisis)noodopvang en zo snel mogelijk ruimte creëren in azc’s."

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

5 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

5 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

5 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

5 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

5 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

7 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

8 uur geleden