COA krijgt boete voor weghalen planken bij asielhotel Albergen
TUBBERGEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een boete van 15.000 euro gekregen van de Twentse gemeente Tubbergen. Bij de verbouwing van een opvanglocatie in het dorp Albergen zijn zonder toestemming gevelplanken van een schuur gehaald. "We erkennen dat er fouten zijn gemaakt tijdens het werk, en we maken er werk van om dit in de toekomst te voorkomen", zegt een woordvoerder van het COA na berichtgeving van RTV Oost.
Als de opvangorganisatie weer in de fout gaat, kan er een boete van 30.000 euro volgen. Het COA heeft naar eigen zeggen "voortdurend overleg met de gemeente om in goede samenspraak en verstandhouding deze opvanglocatie te realiseren". Het is de bedoeling dat in maart volgend jaar de eerste asielzoekers er worden opgevangen. Dat moet de druk op het aanmeldcentrum in Ter Apel en de andere asielzoekerscentra verminderen.
Eerder deze maand legde Tubbergen werkzaamheden aan het elektriciteitsnet rond het nieuwe asielzoekerscentrum enkele weken stil. Vanwege de komst van de asielzoekers moet de stroomvoorziening in en rond het gebouw worden uitgebreid en verbeterd. De aanvraag van een vergunning daarvoor loopt nog. De gemeente legde de verbouwingswerkzaamheden ook al eens stil wegens het bouwen van pijpen op het dak, waarvoor geen vergunning was aangevraagd. Vorig jaar werkte de aannemer van het COA zonder vergunning aan brandwerende voorzieningen.
Kritisch gevolgd
Volgens de gemeente worden de werkzaamheden aan de opvanglocatie kritisch gevolgd door omwonenden. Niet alle inwoners van Albergen zijn blij met de komst van de asielzoekers. "Zij moeten ook vergunningen aanvragen voor bepaalde werkzaamheden. Het COA is eigenaar van het voormalige hotel en moet aan dezelfde regels voldoen. Daar trekken we als gemeente één lijn in", aldus de woordvoerder. Er is ook nog geen omgevingsvergunning afgegeven voor het gebruik van de opvang. Burgemeester en wethouders nemen daar zeer binnenkort een besluit over, waarna een bezwarentermijn volgt. Naar verwachting is de omgevingsvergunning medio maart volgend jaar rond, aldus de gemeente.
Tubbergen is er volgens de woordvoerder niet op uit om het COA dwars te zitten. Ook het COA zegt dat er "in goed overleg" wordt samengewerkt. "Niemand zit erop te wachten als overheden hetzelfde willen, maar niet dezelfde koers varen", stelt de COA-woordvoerder.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In De Bilt is de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag gedaald naar -5,5 graden. Daarmee is de eerste officiële matige vorst van het winterseizoen gemeten, meldt Weeronline. De laatste keer met matige vorst was op 17 februari. Het koelde toen in De Bilt af naar -5,2 graden.
38 minuten geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
19 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
20 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
20 uur geleden