COA krijgt boete voor weghalen planken bij asielhotel Albergen
TUBBERGEN (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een boete van 15.000 euro gekregen van de Twentse gemeente Tubbergen. Bij de verbouwing van een opvanglocatie in het dorp Albergen zijn zonder toestemming gevelplanken van een schuur gehaald. "We erkennen dat er fouten zijn gemaakt tijdens het werk, en we maken er werk van om dit in de toekomst te voorkomen", zegt een woordvoerder van het COA na berichtgeving van RTV Oost.
Als de opvangorganisatie weer in de fout gaat, kan er een boete van 30.000 euro volgen. Het COA heeft naar eigen zeggen "voortdurend overleg met de gemeente om in goede samenspraak en verstandhouding deze opvanglocatie te realiseren". Het is de bedoeling dat in maart volgend jaar de eerste asielzoekers er worden opgevangen. Dat moet de druk op het aanmeldcentrum in Ter Apel en de andere asielzoekerscentra verminderen.
Eerder deze maand legde Tubbergen werkzaamheden aan het elektriciteitsnet rond het nieuwe asielzoekerscentrum enkele weken stil. Vanwege de komst van de asielzoekers moet de stroomvoorziening in en rond het gebouw worden uitgebreid en verbeterd. De aanvraag van een vergunning daarvoor loopt nog. De gemeente legde de verbouwingswerkzaamheden ook al eens stil wegens het bouwen van pijpen op het dak, waarvoor geen vergunning was aangevraagd. Vorig jaar werkte de aannemer van het COA zonder vergunning aan brandwerende voorzieningen.
Kritisch gevolgd
Volgens de gemeente worden de werkzaamheden aan de opvanglocatie kritisch gevolgd door omwonenden. Niet alle inwoners van Albergen zijn blij met de komst van de asielzoekers. "Zij moeten ook vergunningen aanvragen voor bepaalde werkzaamheden. Het COA is eigenaar van het voormalige hotel en moet aan dezelfde regels voldoen. Daar trekken we als gemeente één lijn in", aldus de woordvoerder. Er is ook nog geen omgevingsvergunning afgegeven voor het gebruik van de opvang. Burgemeester en wethouders nemen daar zeer binnenkort een besluit over, waarna een bezwarentermijn volgt. Naar verwachting is de omgevingsvergunning medio maart volgend jaar rond, aldus de gemeente.
Tubbergen is er volgens de woordvoerder niet op uit om het COA dwars te zitten. Ook het COA zegt dat er "in goed overleg" wordt samengewerkt. "Niemand zit erop te wachten als overheden hetzelfde willen, maar niet dezelfde koers varen", stelt de COA-woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
15 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
16 uur geleden