
COA: komst van crisisteam voor asielopvang kan problemen oplossen
UTRECHT (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is blij met de komst van een nieuw crisisteam voor de asielopvang. "Het gaat niet meer, dat geven wij volmondig toe. We zijn heel blij met deze hulp", zegt een woordvoerder van de organisatie. Hij noemt het team "een manier om tot een snelle oplossing van het probleem te komen, zodat de doorstroom en de uitstroom sneller op gang kunnen komen. We hopen dat hierdoor licht aan het einde van de tunnel komt."
Mensen die in Nederland asiel aanvragen, gaan eerst naar het centrale aanmeldpunt in Ter Apel in het oosten van Groningen. Van daaruit zouden ze naar een regulier asielzoekerscentrum moeten gaan, maar die hebben geen plek voor hen. Dat komt doordat het niet lukt om duizenden statushouders, mensen die in Nederland mogen blijven, vanuit het asielzoekerscentrum aan een eigen huis te helpen. De asielopvang liep overal vast en daardoor moesten tientallen mensen de afgelopen tijd in tenten slapen in Ter Apel. "De problemen werden groter en groter en de situatie werd steeds ingewikkelder", omschrijft het COA. "Een crisisteam zorgt ervoor dat alle betrokken partijen meteen aan tafel zitten. Wij hoeven niet meer iedereen te bellen. Dat is het voordeel van de structuur."
Wat de komst van het crisisteam betekent voor de komende nachten in Ter Apel kan het COA nog niet zeggen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Vrijdagavond om 22.00 uur begint een reeks van werkzaamheden op de wegen rond Amsterdam. Ook zijn er evenementen in en rondom de hoofdstad en werkzaamheden op het spoor. Rijkswaterstaat waarschuwt dat het verkeer er tot en met oktober flinke hinder van zal ondervinden.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de gemeente Den Haag zijn tot nu toe zes demonstraties aangemeld rondom de NAVO-top. Tijdens de top eind juni komen duizenden mensen naar de stad, onder wie 45 regeringsleiders en staatshoofden.
42 minuten geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland heeft in de rechtbank beloofd de wolf die vorige maand een hardloopster in Het Nationale Park De Hoge Veluwe beet voorlopig niet te doden. De rechter wil meer informatie hebben over de betreffende wolf voordat zij eind volgende week uitspraak doet. De vergunning voor het afschieten van de 'probleemwolf' gaat zaterdag al in, maar de provincie heeft toegezegd daar nog geen gebruik van te maken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep die zichzelf Volkeren voor Vrede noemt, wil rond de komende NAVO-top twee demonstraties houden in gaststad Den Haag. Als locatie voor de zogenoemde vredesmanifestaties hebben de initiatiefnemers het Tournooiveld of de Lange Vijverberg op het oog, niet ver van het Binnenhof. Het is nog niet bekend of de gemeente Den Haag akkoord is met die plek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Modi Ephraim, zegt verontrust en teleurgesteld te zijn dat Nederland de Israëlische samenwerking met de Europese Unie wil laten onderzoeken. De topdiplomaat waarschuwt voor een historische fout nu de Nederlandse regering aan de EU heeft gevraagd de associatie-overeenkomst met Israël nader te bekijken, laat hij op X weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber zou zich op belangrijkere zaken moeten focussen dan het uitje van minderjarige asielzoekers uit een azc in Sint Annaparochie. Dat laat vicevoorzitter Mark Boumans van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vrijdag weten via zijn woordvoerder. Boumans is lid van de VVD en burgemeester van Doetinchem.
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De politie heeft vrijdag een foto gepubliceerd van de man die vorige week de Turkse Cemil Önal (41) doodschoot in Rijswijk. Op de foto is een man te zien in zwarte sportkleding. Volgens de politie schoot hij de 41-jarige Önal dood op een vol terras.
3 uur geleden