COA: komst van crisisteam voor asielopvang kan problemen oplossen
UTRECHT (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is blij met de komst van een nieuw crisisteam voor de asielopvang. "Het gaat niet meer, dat geven wij volmondig toe. We zijn heel blij met deze hulp", zegt een woordvoerder van de organisatie. Hij noemt het team "een manier om tot een snelle oplossing van het probleem te komen, zodat de doorstroom en de uitstroom sneller op gang kunnen komen. We hopen dat hierdoor licht aan het einde van de tunnel komt."
Mensen die in Nederland asiel aanvragen, gaan eerst naar het centrale aanmeldpunt in Ter Apel in het oosten van Groningen. Van daaruit zouden ze naar een regulier asielzoekerscentrum moeten gaan, maar die hebben geen plek voor hen. Dat komt doordat het niet lukt om duizenden statushouders, mensen die in Nederland mogen blijven, vanuit het asielzoekerscentrum aan een eigen huis te helpen. De asielopvang liep overal vast en daardoor moesten tientallen mensen de afgelopen tijd in tenten slapen in Ter Apel. "De problemen werden groter en groter en de situatie werd steeds ingewikkelder", omschrijft het COA. "Een crisisteam zorgt ervoor dat alle betrokken partijen meteen aan tafel zitten. Wij hoeven niet meer iedereen te bellen. Dat is het voordeel van de structuur."
Wat de komst van het crisisteam betekent voor de komende nachten in Ter Apel kan het COA nog niet zeggen.
Meer uit Binnenland
ROELOFARENDSVEEN (ANP) - Gemeenten in het Groene Hart hebben in de aanloop naar de raadsverkiezingen van 18 maart hun "hakken in het zand" gezet. Wat de uitslag van de verkiezingen ook wordt: de meeste politieke partijen willen niet meewerken aan de plannen van de provincie Zuid-Holland om in het open landschap ruimte te maken voor tientallen hoge windturbines. "Die plannen moeten van tafel, alle partijen in de raad zijn daarin eensgezind", zegt wethouder Dolf Kistemaker van Kaag en Braassem.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een woning in de Amsterdamse Herculesstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag volledig uitgebrand. Vijf personen ademden rook in en zijn naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor Cultuur heeft vijf Nederlandse 'erfgoedelementen' uitgekozen als voorselectie voor de nominatie voor UNESCO's internationale lijst van immaterieel erfgoed. De raad legt het lijstje voor aan minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert, die het besluit neemt over een nominatie bij UNESCO in 2027.
5 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriƫren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
12 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
15 uur geleden